Francuski kierowca Bryan Bouffier (Ford Fiesta R5) po raz piąty zwyciężył w Rajdzie Rzeszowskim I jest piątym tegorocznym zwycięzcą rundy Rajdowych Mistrzostw Europy ERC.

Pilotowany przez Gilberta Diniego kierowca Gemini Clinic Rally Team zawodnik pokonał z przewagą 38,5 s drugiego w klasyfikacji Kajetana Kajetanowicza (Ford Fiesta R5) i Marijana Griebela (Skoda Fabia R5, +55,6 s), który zajął trzecie miejsce wygrywając równocześnie kategorię ERC Junior Under 28.

Rzeszowian Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia R5) był czwarty (+1:08,8 s). Kajetan Kajetanowicz został liderem punktacji Rajdowych Mistrzostw Europy ERC i wyprzedził Bruno Magalhaesa.

W 26. Rajdzie Rzeszowskim, trwającym od czwartku do soboty, brało udział 96 załóg. Ceremonia startu rozpoczęła się na terenie Millenium Hall. Kierowcy mieli do pokonania 11 odcinków specjalnych o łącznej długości prawie 215 km. Załoga z Francji – Bryan Bouffier i Gilbert Dini – była najszybsza na siedmiu „oesach”, prowadząc w Rajdzie od pierwszego dnia zmagań.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

26. Rajd Rzeszowski stanowił piątą rundę tegorocznych Mistrzostw Europy oraz trzecią rundę Mistrzostw Polski.

W sobotę załogi rywalizowały dwukrotnie na drogach w podrzeszowskiej Lubeni, Korczyny koło Krosna i Wysokiej w powiecie strzyżowskim. W piątek kierowcy ścigali się na dwukrotnie pokonywanych odcinkach w Grudnej koło Dębicy i w Pstrągowej niedaleko Strzyżowa a w piątek wieczorem rozegrany został ponad 4-kilometrowy „oes” w Rzeszowie.