Zdjęcie: materiały BSH Rzeszów

Firma BSH uruchomiła pierwsze autonomiczne pojazdy w fabryce małego AGD w Głogowie Małopolskim pod Rzeszowem. Spółka zwiększa też zatrudnienie. Obecnie poszukuje 25 pracowników. 

Spółka BSH produkuje w Głogowie Małopolskim kapsułkowe ekspresy do kawy, maszynki  do mielenia i odkurzacze. Ten sprzęt marek Bosch i Siemens trafia do klientów głównie z Europy Zachodniej, ale również z innych regionów świata oraz z Polski. W ostatnim czasie firma uruchomiła dwa pierwsze roboty, które same transportują materiały w magazynie.

– Wybraliśmy najnowocześniejsze, inteligentne urządzenia. Nasze roboty nie wymagają od nas przygotowywania dla nich specjalnych ścieżek. Są wyposażone w kamery i czujniki, dzięki którym omijają przeszkody. To najnowsze rozwiązania na rynku – mówi Anna Jonkisz z BSH, liderka projektu uruchomienia tych pojazdów.

Ruch wózków jest wkomponowany w ruch innych maszyn i ludzi.

Richard Dalacker, dyrektor oddziału BSH w Rzeszowie, podkreśla, że automatyzacja to dla fabryki ważny i właściwy krok w przyszłość. – Będziemy nadal inwestowali w roboty wszędzie tam, gdzie mogą one ułatwiać pracownikom pracę i znacząco przyspieszyć automatyzację – zapowiada Dalacker.

BSH poszukuje 25 nowych pracowników. Początkowo dostaną umowę tymczasową z szansą na zatrudnienie bezpośrednio przez BSH. Firma poszukuje też kilku inżynierów, konstruktorów i specjalistów, którzy będą pracowali nad nowymi technologiami. BSH zatrudni pracowników do działów badań i rozwoju, IT oraz zakupów.

Osoby zainteresowane pracą w produkcji BSH w Rzeszowie mogą dzwonić numery telefonu: 606 821 065 (Manpower), 502 298 358 (Job Impulse), 663 984  513 (Randstad). Wszystkie oferty pracy są też dostępne na stronie karierabsh.pl.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama