Zdjęcie: materiały prasowe

Producent AGD marek Bosch i Siemens rozpoczął produkcję nowego modelu odkurzacza w swojej fabryce w Głogowie Małopolskim niedaleko Rzeszowa. BSH poszukuje dodatkowych pracowników.

W ostatnim czasie z linii produkcyjnej w podrzeszowskiej fabryce zjechał już milionowy ekspres do kawy. Spółka BSH produkuje na Podkarpaciu kapsułkowe ekspresy do kawy, maszynki do mielenia i odkurzacze. Sprzęt trafia do klientów głównie z Europy Zachodniej, ale również z innych regionów świata oraz z Polski.

Firma od miesięcy przygotowywała się do startu produkcji nowego modelu odkurzacza bezworkowego Bosch Serie | 4. Projekt zajął pierwsze miejsce w prestiżowych testach niemieckiej organizacji Stiftung Warentest.

– Nasz najnowszy model odkurzacza został niemal w całości zaprojektowany w Polsce. Jesteśmy przekonani, że projekt z Rzeszowa odniesie sukces na wielu rynkach. Wyróżnia go elegancki design i bardzo dobra jakość wykonania – mówi Krzysztof Burzyński, dyrektor Działu Rozwoju w BSH w Rzeszowie.

W ostatnich latach fabryka BSH w Głogowie Młp. przeszła głęboką modernizację. Nowoczesne maszyny produkcyjne, urządzenia pomiarowe, nowe przestrzenie dla pracowników – to tylko część zmian. BSH w Rzeszowie planuje też wykorzystać autonomiczne wózki transportowe i drony do monitorowania materiałów w magazynie.

Firma korzysta z urządzeń AIBox, które porównują detale z zaprojektowanymi modelami 3D. Zapewniają one precyzję pomiarów w krótkim czasie. Fabryka w Głogowie Małopolskim jest obecnie jedyną na świecie z fabryk małego AGD w całej Grupie BSH, w której dostępny jest ten system pomiarowy. 

Ze względu na rozwój swojej fabryki oraz obszaru badań i rozwoju, BSH w Rzeszowie tworzy kilkadziesiąt dodatkowych stanowisk pracy, głównie w produkcji. Poszukiwani są też inżynierowie i konstruktorzy, którzy będą projektowali nowe modele urządzeń.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama