Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Zgodnie z zapowiedziami, od piątku (29 kwietnia) kierowcy nie mogą parkować samochodów na placu dworca kolejowego w Rzeszowie. Od 5 maja zaś zmieni się organizacja ruchu w rejonie dworca PKP. 

Zamknięcie placu dworcowego i przylegających do niego działek w kierunku dworca PKS ma związek z rozpoczynającą się budową Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Wykonawcą inwestycji, która pochłonie ok. 74 mln zł, jest firma Budimex. 

Michał Wrzosek, rzecznik Budimexu, w piątek po południu poinformował, że od czwartku (5 maja) z kolei na 30 dni zmieni się organizacja ruchu w rejonie głównego dworca PKP w Rzeszowie. Ma to usprawnić i przyspieszyć prace budowlane. 

Od 5 maja zamknięte zostaną odcinki ulic Grottgera i Asnyka. Kierowcy jadący ul. Asnyka w kierunku dworca kolejowego będą mogli dojechać tylko do skrzyżowania z ul. św. Mikołaja. Skrzyżowanie ulic Asnyka i Grottgera będzie nieprzejezdne.

– Wyłączony z ruchu będzie odcinek ul. Grottgera: od skrzyżowania z Asnyka do placu Kilińskiego. Ulica św. Mikołaja będzie jednokierunkową – ruch od strony ul. Asnyka w kierunku ul. Żeromskiego – wyjaśnił Michał Wrzosek.

Pod placem dworcowym powstanie parking podziemny dla ponad 100 aut oraz miejsca postojowe taksówek i rowerów. Parking będzie połączony z budynkiem dworca podziemnym przejściem. Dojście do dworca dla pieszych ma być zapewnione. 

Budowa RCK ma potrwać do drugiej połowy przyszłego roku.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama