Reklama

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego rozpoczęła częściowy odbiór zakończonych prac na budowie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce koło Rzeszowa.

Budowa CWK w sąsiedztwie lotnictwa w Jasionce, która kosztować będzie ok. 135 mln zł, dobiega końca. Inwestycja składa się z dwóch obiektów: części kongresowej i wystawienniczej. Jak poinformował Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego, 10 grudnia rozpoczął się proces odbiorów częściowych obiektu, którego budowa według planów ma się zakończyć jeszcze w tym roku.

Marszałek: Imponujące

– To ważny i historyczny moment. Ta niezwykle trudna inwestycja zmierza do szczęśliwego końca. Jestem przekonany, że Centrum Wystawienniczo-Kongresowe będzie wizytówką naszego województwa. To, co zdążyłem już zobaczyć wygląda imponująco – powiedział marszałek podkarpacki Władysław Ortyl.

Na II kondygnacji części kongresowej zostały odebrane pomieszczenia biurowe, małe sale konferencyjne oraz sanitariaty. Dokonano również odbioru kuchni wraz z zapleczem, mieszczącej się na parterze części kongresowej budynku. Łączna powierzchnia odebranych pomieszczeń to około 1 500 m2.

Odbiory są na bieżąco kontynuowane przez komisję odbiorową, w skład której wchodzą przedstawiciele RARR, inżyniera kontraktu, branżowi inspektorzy nadzoru, przedstawiciele wykonawcy oraz podwykonawcy.

400 pracowników na budowie

W poniedziałek odbywał się odbiór pomieszczenia w części kongresowej na parterze oraz na pierwszym piętrze obiektu. Są to m.in. dwie duże sale konferencyjne oraz sala bankietowa, a także kolejne sanitariaty, pomieszczenia socjalne, magazyny, itp. Ich łączna powierzchnia to około 2 000 m2.

– Obecnie na budowie CWK pracuje każdego dnia ponad  400 pracowników. Rozpoczęto już wyposażanie obiektu, trwa montaż wyposażenia kuchennego oraz sanitariatów. W najbliższych dniach rozpocznie się również montaż foteli audytoryjnych w sali kongresowej oraz dostawa mebli do całego obiektu – twierdzi Tomasz Leyko.

Także do obiektu ma zostać podłączone napięcie prądu. Wówczas rozpocznie się pobieranie paliwa gazowego, co pozwoli na ogrzewanie całego budynku.

– Procedury odbiorowe  będą kontynuowane w najbliższych dniach tak, aby umożliwić przejęcie całego obiektu CWK do końca grudnia 2015 r. – podkreśla Janusz Fudała, prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

CWK w Jasionce

Ma powierzchnię ponad 27 tys. m2. Część kongresowa przypomina będzie bryłę odwróconego stożka. W części wystawienniczej ma być przestrzeń wystawowa o powierzchni ponad 7,5 tys. m².

CWK ma być miejscem, w którym odbywałyby się międzynarodowe konferencje. W założeniu powstanie w nim „Centrum Nauki – Łukasiewicz”, czyli interaktywny, multimedialny ośrodek naukowo-edukacyjny, a także biura United Nations Global Compact, którego specjalizacją mają być działania związane z przygotowaniem i realizacją Strategii Karpackiej.

Inwestycję realizuje konsorcjum firm Best Construction i Karpat Bud.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama