Reklama

Utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 9 z drogą wojewódzką nr 869 w Rudnej Małej. W czwartek zmieniła się organizacja ruchu.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 869, łączącej węzeł A4 Rzeszów-Zachodni z węzłem S19 Jasionka, wkroczyła w fazę budowlaną. Droga będzie połączona z istniejącymi drogami krajowymi: nr 9 Radom-Barwinek i nr 19 Kuźnica-Rzeszów, a także linią kolejową L71 Ocice-Rzeszów.

W czwartek (9 października) rozpoczęła się likwidacja lewoskrętów na drodze krajowej nr 9 oraz drodze wojewódzkiej nr 869. Kierowcy jadący drogą wojewódzką nr 869 w stronę Rzeszowa kierowani są w stronę Głogowa Małopolskiego – na rondzie można zawracać. Natomiast kierowcy jadący DK nr 9 od strony Kolbuszowej w stronę lotniska, kierowani są na autostradowe rondo turbinowe – tam również istnieje możliwość zawrócenia.

Ruch pojazdów z Rzeszowa w stronę Kolbuszowej jest poprowadzony w miejscu zlikwidowanych wysepek – na drodze krajowej nr 9.

Zmiana organizacji ruchu jest związana z rozpoczęciem czwartego z pięciu etapów budowy połączenia drogowego pomiędzy węzłem „Jasionka” na drodze ekspresowej S19 Lublin–Rzeszów, a węzłem Rzeszów Zachodni na autostradzie A4.

Będzie ono częścią projektowanych zmian w układzie komunikacyjnym lotniska w Jasionce, przylegających do niego terenów inwestycyjnych oraz na terenie Rogoźnicy. Roboty mają być zakończone pod koniec listopada przyszłego roku.

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich i apeluje do kierowców o bezpieczną jazdę zgodnie z tymczasową organizacją ruchu.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.