Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Już w grudniu kierowcy będą mogli korzystać z łącznika ulic Kopisto i Wierzbowej – zapowiedział w piątek ratusz. 

Budowa łącznika rozpoczęła się w połowie listopada ubiegłego roku. Inwestycję za 7,6 mln zł realizuje Matbud z Boguchwały. W piątek Urząd Miasta w Rzeszowie poinformował o kolejnych postępach prac – rozpoczęciu układania asfaltu. Jeżeli pogoda nie pokrzyżuje planów, drogowcy powinni uporać się z tym etapem do końca przyszłego tygodnia.

– Do ułożenia jest kilka warstw masy bitumicznej. Prace rozpoczęły się w środę i zakładamy, że na ich wykonanie potrzeba około 10 dni roboczych – mówi Andrzej Maciejko, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Około 700-metrowy łącznik powstaje między ruchliwym skrzyżowaniem ulic Kopisto i Podwisłocze, a rejonem sanepidu, gdzie połączy się z ulicą Wierzbową. W tym miejscu uruchomiono już sygnalizację świetlną. Na razie działa w trybie pulsacyjnym, ale po zakończeniu asfaltowania światła zaczną pracować w normalnym trybie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

MZD planuje otworzyć jezdnię dla samochodów w grudniu. Wzdłuż jezdni wybudowano tu także chodnik, ścieżkę rowerową i oświetlenie. W rejonie skrzyżowań – od strony mostu Zamkowego i sanepidu powstały dodatkowe pasy ruchu.

Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama