Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News
Reklama

W nocy firma Skanska zamknęła dla ruchu ul. Podkarpacką. Dla kierowców, którzy chcą wjechać lub wyjechać z Rzeszowa przygotowano objazd. Drogowcy apelują o rozważną jazdę na terenie prowadzonych prac.

Trwają prace przy budowie łącznika Rzeszowa z drogą ekspresową S19, które wykonuje firma Skanska. Do października zamknięta dla ruchu jest ul. 9 Dywizji Piechoty (na odcinku od ul. Podkarpackiej do skrzyżowania z ul. Zawiszy).

– Aktualnie kontynuujemy roboty drogowe związane z budową nowego przebiegu trasy, dlatego musimy zamknąć też ul. Podkarpacką dla ruchu – informuje Arkadiusz Chromiński, kierownik robót w firmie Skanska.

– Ruch będzie odbywał się po wykonanym objeździe, który będzie poprowadzony po nowoprojektowanym odcinku. Objazd będzie zapewniał przejazd przez przebudowywaną ulicę Podkarpacką w obu kierunkach. Taka sytuacja potrwa do momentu zakończenia inwestycji – dodaje Chromiński.

Ulicę Podkarpacką zamknięto w nocy z piątku na sobotę (z 21 na 22 kwietnia). Kierowcy, którzy chcą  od strony południowej wjechać lub wyjechać z Rzeszowa, muszą już korzystać z zaplanowanego objazdu.

– Apelujemy do kierowców i pieszych o szczególną uwagę i ostrożność w miejscu prowadzonych prac. Prosimy o stosowanie się do nowej tymczasowej organizacji ruchu i poruszanie się według wyznaczonych objazdów – mówi Arkadiusz Chromiński.

– Jednocześnie prosimy kierowców o poruszanie się z prędkością zgodną z  przepisami obowiązującymi w terenie zabudowanym – dodaje.

Na ulicy Podkarpackiej trwają w tej chwili prace związane z budową jednego z dwóch obiektów WD-1 oraz prace związane z przebudową sieci.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.