Budowa nowego magazynu spółki LPP w Jasionce nabiera tempa

Jeszcze w tym roku w podrzeszowskiej Jasionce powstanie magazyn znanej polskiej spółki odzieżowej LPP. Firma rozpoczęła już montaż betonowych słupów.

 

Zdjęcia: materiały LPP

Budowa magazynu rozpoczęła się w styczniu br. Do tej pory wykonano roboty ziemne i żelbetowe oraz instalację zewnętrzną. Budowa wkracza w kolejny etap. Rozpoczął się już montaż betonowych słupów pod konstrukcję stalową dachu. Do tej pory zainstalowano już ok. 40 proc., z zaplanowanych 400 filarów. Ta część prac ma być gotowa pod koniec maja.

W czerwcu rozpocznie się zamykanie obiektu dachem i ścianami. Równolegle instalowana jest kanalizacja deszczowa i system ochrony przeciwpożarowej. – Wszystko wskazuje na to, że magazyn w Jasionce zostanie oddany do użytku zgodnie z naszymi założeniami jeszcze w tym roku – informuje Kamil Kawałek, menedżer ds. rozwoju sieci logistycznej LPP.

– Po ukończeniu prac, nowy obiekt zwiększy powierzchnię magazynową LPP do ponad 465 tys. m kw. – dodaje Sebastian Sołtys, dyrektor ds. logistyki LPP. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Producent odzieży, do którego należą takie marki jak Reserved, House, Cropp, Mohito i Sinsay, nowy magazyn (69 tys. m kw.) buduje w Panattoni Park Rzeszów North w sąsiedztwie lotniska. Magazyn ma usprawnić internetową sprzedaż LPP – nawet 100 tysięcy zamówień dziennie, a w obiekcie będzie składowanych ponad 7 mln sztuk asortymentu.

LPP w listopadzie ub. roku podpisała umowę z Panattoni na wynajem magazynu pod Rzeszowem. Zostaną tam zainstalowane systemy informatyczne i automatyczna linia przenośników w strefie pakowania. Magazyn ma spółce odzieżowej usprawnić e-sprzedaż do Niemiec, Czech, na Słowację, Ukrainę i Węgry, ale też w Polsce.

– Inwestycja jest kolejnym krokiem w rozwoju naszej sieci logistycznej i istotnym elementem planów naszej spółki – twierdzi Sebastian Sołtys. LPP od niedawna ma Fulfillment Center w Rumunii i magazyn w Pruszczu Gdańskim, ale spółce wciąż brakuje kolejnych, dlatego zdecydowała wybudować nowy magazyn pod Rzeszowem.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama