Kierowcy mogą już korzystać z wiaduktu w Kielanówce, który jest częścią budowanej drogi ekspresowej S19 na odcinku węzeł Świlcza – Rzeszów Południe.

[Not a valid template]

 

Ten ponad 6-kilometrowy fragment „ekspresówki”, który jest budowany od września 2015 r. i ma być zakończony w sierpniu przyszłego roku, będzie przebiegał pod wspomnianym wiaduktem w Kielanówce. Znajduje się on w ciągu drogi powiatowej.

W ramach budowy S19 na odcinku węzeł Świlcza – Rzeszów Południe (Kielanówka) powstaje 12 obiektów inżynierskich, w tym estakada o długości ponad 476 m nad ulicą Dębicką i rzeką Przyrwa. Budowa estakady wchodzi w końcową fazę.

Aktualnie na budowie S19 trwają prace na obiektach inżynierskich oraz roboty ziemne. Nasypy i wykopy zrealizowano w około 65 procentach.

– Zaawansowanie robót na większości obiektów inżynierskich (przejścia dla zwierząt, przejścia gospodarcze) sięga 80 proc. – poinformował w czwartkowym komunikacie rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Inwestycję za 342 mln zł realizuje konsorcjum firm Eurovia Polska i Warbud.

Budowa wspomnianego odcinka S19 ma ogromne znaczenie dla Rzeszowa. Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa 4-kilometrowego łącznika z „ekspresówką” – od skrzyżowania ul. Podkarpackiej z ul. 9 Dywizji Piechoty. Budowa ma trwać rok. Koszt szacowany jest na ok. 85 mln zł.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama