Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

Osiem firm walczy o kontrakt na budowę żłobka na rzeszowskim osiedlu Drabinianka. Wszystkie oferty są do zaakceptowania przez miasto. 

Najniższa oferta to nieco ponad 15,4 mln zł, najwyższa to niespełna 18 mln zł. – Oferty są teraz skrupulatnie analizowane przez pracowników Wydziału Zamówień Publicznych i Wydziału Inwestycji – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Firma, która wybuduje nowy żłobek na Drabiniance, zostanie wybrana prawdopodobnie w marcu. Z inwestycją będzie musiała się uporać do przyszłorocznej jesieni. Żłobek powstanie przy ul. Jachowicza, w sąsiedztwie szkoły i przedszkola, które otwarto we wrześniu 2022 r.

W żłobku będzie miejsce dla 190 maluchów. Projekt przewiduje, że parterowy budynek placówki będzie miał ponad 1,8 tys. m kw. W środku zaplanowano zielony dziedziniec (235 m kw.), który ma pełnić także rolę wewnętrznego ogrodu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Przy żłobku powstanie plac zabaw wyposażony w elementy małej architektury i zabawki a także ogród warzywny. Powstaną także chodniki, miejsca postojowe dla samochodów. Częścią inwestycji będzie także budowa zbiornika retencyjnego – wyjaśnia Artur Gernand. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama