Zdjęcie: Patryk Ogorzałek / Rzeszów News

Od poniedziałku (13 sierpnia) rozpocznie się przebudowa wiaduktu nad al. Wyzwolenia. Kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu, które potrwają tydzień.

Potężna inwestycja PKP PLK warta 250 mln zł, której celem jest zrobienie ze stacji kolejowej Rzeszów Główny wizytówki inwestycyjnej, rozpoczęła się od modernizacji wiaduktu nad al. Wyzwolenia. To właśnie w tym rejonie powstaje nowy przystanek Rzeszów Zachodni, który będzie miał dwa perony, wiaty, ławki, informację pasażerską. 

W związku z rozpoczętymi niedawno pracami, konieczna jest modernizacja wspomnianego wiaduktu. To oznacza, że kierowcy od poniedziałku (13 sierpnia) do niedzieli (19 sierpnia) muszą się liczyć  z utrudnieniami w ruchu.

– Podczas przebudowy wiaduktu nad al. Wyzwolenia w godzinach 23:00 – 4:00 ulica będzie zamknięta całkowicie na odcinku od ul. Przy Torze do ronda Koby – informuje Jarosław Szweda z firmy Intop Warszawa, która zajmuje się modernizacją wiaduktu. – Kierowcy będą w tym czasie kierowani na specjalne objazdy – dodaje.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ci, którzy będą jechać od strony Warszawy i Lublina zostaną skierowani na rondo Jana Pawła II, ul. Marszałkowską, a następnie ul. Krakowską (skrzyżowanie z al. Piłsudskiego). Analogicznie będzie odbywał się ruch w drugą stronę.

W ramach inwestycji, którą realizują PKP PLK do 2021 roku ma być też zmodernizowany wiadukt nad ul. Batorego – przejazd pod wiaduktem zostanie poszerzony do 23 metrów. Obecnie ruch jest tam wahadłowy, w godzinach szczytu przejazd przez tę część miasta to prawdziwy koszmar.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama