Zdjęcie: Materiały prasowe

Piotr Bukartyk w towarzystwie Ajagore dzisiaj, 24 listopada, w „Niezłej Sztuce” w Rzeszowie zaprezentuje program „Raport z przesłuchania”.

Z kolaboracji Bukartyk & Ajagore musiało powstać coś nietuzinkowego, a gdy dodamy do tego bezkompromisowy komentarz wobec otaczającej nas rzeczywistości będziemy mieli do czynienia ze zjawiskiem absolutnie dziś na scenie niespotykanym.

Świat opisywany przez Bukartyka, jego niezwykle osobisty i często ironiczny sposób kreowania rzeczywistości w piosence, od lat jest niezwykle bliski muzykom Ajagore. Spotkanie artystów stanowi swego rodzaju raport o stanie współczesności, kondycji człowieka, który w niej żyje.

Liryczna opowieść Bukartyka i jego poezja łączą się z niepowtarzalną ekspresją Ajagore. W czasach, kiedy słowo się dewaluuje, a dźwięk staje się nic nieznaczącym tłem, spotkanie artystów przenosi słuchacza w świat głębokich doznań i wartości.

Projekt Bukartyk / Ajagore to efekt spotkania wyjątkowych osobowości na polskiej scenie muzycznej, Piotra Bukartyka – znakomitego tekściarza, charakterystycznego wokalisty, wnikliwego obserwatora rzeczywistości i muzyków grupy Ajagore – instrumentalistów, nie dających się zamknąć w żadne stylistyczne ramy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Od jazzu, rhythm’n’blues przez amerykański folk, country i nasze tradycje ludowe, którzy towarzyszą na co dzień w muzycznej wędrówce Grażynie Łobaszewskiej czy Jorgosowi Skoliasowi – podkreślają organizatorzy. 

Koncert odbędzie się na dolnej sali wystawienniczej BWA (ul. Sobieskiego 18) specjalnie zaaranżowanej koncertowo. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. Bilety w cenie 75 zł, do kupienia na stronie niezla-sztuka.pl/pl/i/Bilety/15, kupbilecik.pl i w „Niezłej Sztuce”. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama