Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu Zbigniew Ziobro

W okręgu rzeszowskim w starciu wyborczych „jedynek” PiS wygra z KO – Zbigniew Ziobro zdobędzie więcej głosów niż Paweł Kowal – typuje Betfan. 

Ziobro jest „jedynką” Zjednoczonej Prawicy, a Kowal – Koalicji Obywatelskiej. Betfan, firma bukmacherska, przewiduje, że Ziobro zdobędzie więcej głosów niż Kowal, ale Ziobro zbierze mniejszy elektorat niż lider rzeszowskiej listy Konfederacji – Grzegorz Braun. 

Z analiz bukmachera wynika, że w okręgu nr 23 Zbigniew Ziobro wygra z Pawłem Kowalem różnicą przynajmniej 10 tys. głosów. W ocenie bukmachera, Kowal przegra również z sekretarzem PiS, startującym z miejsca drugiego, Krzysztofem Sobolewskim.

Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu Paweł Kowal

Poza tym w okręgu 23 Zbigniew Ziobro będzie miał mniejsze poparcie niż Grzegorz Braun.

Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu Grzegorz Braun

Na niespełna cztery tygodnie przed wyborami analizy Betfan wskazują, że choć PiS zdobędzie więcej niż 35 proc. głosów, to nie utrzyma samodzielnej władzy. Kto będzie jego koalicjantem? Według Betfan zostanie nim Konfederacja.

– Niezależnie od dotychczasowych oficjalnych wypowiedzi polityków – podkreśla Betfan. 

Nie będzie to jednak trwały związek, a kadencja Sejmu, według bukmachera, zostanie skrócona. Temu scenariuszowi Betfan daje 57 proc. szans. Przeciwna opcja – że Sejm przetrwa pełną kadencję, ma 43 proc. szans. 

W dniu wyborów parlamentarnych (15 października) odbędzie się także referendum. Według analiz Betfan frekwencja referendalna nie przekroczy 47,5 proc. i w związku z tym nie będzie ono prawnie wiążące.

Zdjęcie: materiały Betfan

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama