Reklama

Organizatorzy II Podkarpackich Pokazy Lotniczych, które dzisiaj odbywają się w podrzeszowskiej Jasionce, wznowili imprezę. Po południu przez Jasionkę przeszła potężna burza. 

[Not a valid template]

 

– Jest burza, pada deszcz. Drugi blok pokazów, w którym miała wystąpić Grupa Żelazny, największa atrakcja imprezy, jest na razie wstrzymany. W takich warunkach, jakie są obecnie, nie możemy kontynuować Pokazów – mówiła nam ok. godz. 14:00 Monika Konopka z Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego.

II Podkarpackie Pokazy Lotnicze rozpoczęły się dzisiaj o godz. 7:30. Udało się przeprowadzić pokazy z pierwszego bloku, który zaczął się o 9:30. Były pokazy paralotniarzy z Flying Dragons Team, pokaz stacjonarny i odlot balonów na ogrzane powietrze, skoki spadochronowe, akrobacje lotnicze w wykonaniu Wojciecha Krupy oraz Artura Kielaka, lot w wykonaniu Cellfast Flying Team.

Można było także oglądać akrobację zespołową Grupy Akrobacyjnej „FireBirds”, akrobację szybowcową w wykonaniu Jerzego Makuli oraz przelot samolotów z Politechniki Rzeszowskiej i Aeroklubu Rzeszowskiego.

Drugi blok był planowany od godz. 13:00 do 14:00. Zaplanowano pokaz Grupy Żelazny, jedynej w Polsce cywilnej grupy akrobacyjnej. Planowane są także skoki spadochronowe z szybowca, pilotaż na samolocie Tecnam, pokaz samolotów historycznego Jungman, M20 Mewa oraz wiatrakowca Xennon.

Ta część Pokazów przez ok. 1,5 godziny z powodu burzy była wstrzymana. Widzowie przed deszczem schronili się w samochodach. – Pogoda się poprawiła, wyszło słońce. Pokazy zostały wznowione – powiedziała nam po godz. 14:30 Monika Konopka.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Trzeci blok Pokazów planowany jest od godz. 15:30 do 17:30. Mają się odbyć pokazy samolotu pożarowego M-18 Dromader, pilotaż śmigłowca Black Hawk, samolotu Bryza, akrobacje szybowcowe Michała Ombacha, Łukasza Czepieli, a także akrobacje zespołowe i indywidualne Grupy „Żelażny” oraz Zespołu Akrobacyjnego „Orlik”.

Prawdopodobnie z powodu burzy, która przeszła przez Jasionkę, pokazy mogą się opóźnić.

Z kolei w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce od 18:00 do 20:00 mają być pokazy dronów w locie. O 18:00 planowany jest koncert Krzysztofa Zalewskiego, a o 20:00 wystąpi Kayah.

Wstęp na II Podkarpackiej Pokazy Lotnicze, które odbywają się na terenie Aeroklubu Rzeszowskiego, jest darmowy. Na Pokazy można dojechać także specjalnymi liniami autobusowymi MPK. Szczegółowy program imprezy znajdziecie TUTAJ.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama