Burza w Rzeszowie i okolicach. Zalane posesje i drogi, piorun uderzył w dom [FOTO, VIDEO]

0
Reklama

Rzeszowscy strażacy mają pełne roboty po niedzielnej burzy w naszym regionie. Intensywne opady deszczu spowodowały zalanie ulic, prywatnych posesji, piwnic, konieczne były udrożnianie przepustów drogowych.

 

Woda zniszczyła m.in. ulicę Skalistą na osiedlu Matysówka. Od Czytelników dostajemy kolejne zdjęcia z zalanej ulic Leszka Czarnego, Stanio na Słocinie.

Woda zdewastowała również tereny dzielnicy Parkowa. “Już nawet nie ma obaw, że teren zaleje Potok Młynówka, wcześniej zaleje go woda opadowa z osiedla” – zaalarmował nas Stanisław. 

Wcześniej informowaliśmy o skutkach burzy w Borku Starym w gminie Tyczyn. Po południu w Boguchwale piorun uderzył w dach domu jednorodzinnego. – Na szczęście nic poważnego się nie stało. Pożar szybko opanowaliśmy na poddaszu, dom ocalał – mówią nam strażacy.

Strażacy cały czas przyjmują nowe zgłoszenia o zalanych posesjach i piwnicach. – Wieczorem mieszkańcy wrócili do domów i zobaczyli, co się się stało. Mamy już ok. 40 zgłoszeń z południowych gmin powiatu rzeszowskiego i części Rzeszowa – dodają strażacy. 

Od Sławomira dostaliśmy nagranie ze skutkami burzy w Chmielniku. 

Z Chmielnika otrzymaliśmy także nagranie od Agaty.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: