Burzowa aura powraca nad województwo podkarpackie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego naszego regionu.
Wśród miejsc zagrożonych nawałnicami jest Rzeszów i powiat rzeszowski.
Burze na Podkarpaciu
Zgodnie z komunikatem IMGW, ostrzeżenie burzowe pierwszego stopnia obowiązuje w niedzielę (14 września) od godz. 11:00 do 20:00. Według prognoz, ryzyko gwałtownego załamania pogody może potrwać nawet do poniedziałkowego poranka.
Meteorolodzy informują o zagrożeniu wystąpienia bardzo silnych opadów deszczu, którym towarzyszyć będą burze. Suma opadów może wynieść w całym województwie podkarpackim od 15 do 30 mm, a lokalnie nawet do 40 mm. Pojawi się także mocny wiatr, którego prędkość może dochodzić do 65 km/h. Takie podmuchy są w stanie łamać konary i gałęzie drzew. Ponadto lokalnie mogą się pojawić opady gradu.
Ryzyko lokalnych podtopień
W związku z intensywnymi opadami deszczu, nie są wykluczone lokalne podtopienia, szczególnie w terenach mocno zurbanizowanych. Woda w mniejszych rzekach i potokach może znacznie się podnieść, a do takich sytuacji w przypadku punktowych opadów może dochodzić bardzo gwałtownie.
Uważać na siebie powinni również kierowcy, ponieważ w momencie występowania burz, warunki na drogach ulegną pogorszeniu. Wydłużona zostanie droga hamowania, a widoczność może być mocno ograniczona.
Czytaj więcej:
W Rzeszowie i okolicach zabraknie prądu. Sprawdźcie przerwy w dostawie energii elektrycznej [LISTA]






![Gigantyczny pożar i katastrofa samolotu przy granicy z Podkarpaciem. Trwa walka z żywiołem [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-roztocze-218x150.jpg)


![Wielki pożar lasu na Podkarpaciu. W akcji gaśniczej pomógł dron [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-cewkow-3-218x150.jpg)


![Rzeszowskie Juwenalia wystartowały. Barwny korowód studentów przejął miasto [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/juwenalia-korowod-2026-15-218x150.jpg)


![PCLA już ma krzesełka. Barwy biało-czerwone [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/Fotoram.io_-2-218x150.jpg)
![Pierwsze takie lądowisko w Polsce powstaje w Rzeszowie. Black Hawki wylądują przy szpitalu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/ladowisko-szpital-rzeszow0-218x150.jpg)
![Kryzys na budowie S19 na Podkarpaciu. GDDKiA zrywa umowę z Mostostalem [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/s19-domaradz-iskrzynia-krosno-gddkia-218x150.jpg)
![Oczyszczalnia ścieków i stacja uzdatniania wody za ponad 44 mln zł. Wielka inwestycja pod Rzeszowem [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/oczyszczalnia-sciekow-krasne-218x150.jpg)











![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-218x150.jpg)





![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)

![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)








![PCLA już ma krzesełka. Barwy biało-czerwone [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/Fotoram.io_-2-324x235.jpg)