Służby ustalają przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło dziś nad ranem na drodze krajowej nr 28. W wyniku zdarzenia zginęły dwie osoby, a kolejne dwie trafiły do szpitala.
Dyżurny policji z Przemyśla o wypadku na drodze krajowej nr 28 w Medyce, został poinformowany dziś około godziny 4 rano. Na miejsce zostały zadysponowane służby ratownicze.
– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca busa marki Fiat, najechał na tył naczepy, stojącego na jezdni samochodu ciężarowego. Fiatem podróżowało 7 osób, wszyscy to obywatele Ukrainy – informuje aspirant Joanna Golisz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

Do szpitala trafiły dwie osoby podróżujące busem. Niestety życia dwóch kolejnych osób nie udało się uratować. W wypadku zginęła 45-letnia kobieta oraz 60-letni mężczyzna.
Droga zablokowana
Na miejscu zdarzenia pracuje prokurator, biegły oraz policjanci.
– Wykonane czynności pozwolą ustalić przyczyny wypadku – dodaje asp. Golisz.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych poinformowała, że droga jest całkowicie zablokowana. Policja wprowadziła objazdy lokalnymi drogami.
Utrudnienia na drodze krajowej 28 mogą potrwać nawet pięć godzin.
(Red)
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.

![Ponad 20 kg narkotyków z Czech nie trafi na czarny rynek. Mieszkańcy Podkarpacia aresztowani [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/narkotyki-podkarpacie-policja1-1-218x150.jpg)



![Nocny pożar strawił drewniany dom. Na miejscu ponad 40 strażaków [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/pozar-czudec1-218x150.jpg)
![Spłonęła galeria sztuki pod Rzeszowem. W sobotę miało się tam odbyć ostatnie spotkanie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/pozar-tyczyn-galeria-kmpsprzeszow-218x150.jpg)


![Podkarpacie w ogniu. Ponad 200 pożarów w jeden weekend, strażacy biją na alarm [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/pozar-traw-tarnawiec-rzuchow-218x150.jpg)







![14 kilometrów nowych tras na Podkarpaciu. Tak wyglądają zmiany za ponad 28 mln zł [ZDJĘCIA, MAPA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/dw886-jurowce-chodnik-218x150.jpg)
![Rusza budowa aquaparku w Stalowej Woli. Milionowa inwestycja podzieli mieszkańców? [WIDEO, WIZUALIZACJE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/aquapark-stalowa-wola-umowa-218x150.jpg)













![Sensacyjne odkrycie w muzeum, interweniowali saperzy. Wojenny arsenał pod kamienicą [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/muzeum-rzemiosla-krosno-218x150.jpg)

![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)







![Umowa na modernizację ul. Robotniczej w Rzeszowie podpisana. Co się tam zmieni? [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/robotnicza-rzeszow-2026-5-218x150.jpg)

![Ponad 20 kg narkotyków z Czech nie trafi na czarny rynek. Mieszkańcy Podkarpacia aresztowani [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/narkotyki-podkarpacie-policja1-1-100x70.jpg)

