Reklama

Buspas na alei Sikorskiego w Rzeszowie w kierunku Tyczyna zostanie zlikwidowany. Chcieli tego kierowcy. 

– Kierowcy wielokrotnie zwracali uwagę, że na buspasie prowadzącym w kierunku Tyczyna,  dochodzi do niebezpiecznych sytuacji drogowych – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Problemy są w rejonie skrzyżowania z ul. Łukasiewicza, gdzie jest zwężenie jezdni – dodaje.

Dlatego Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, podjął decyzję o likwidacji buspasa na al. Sikorskiego, prowadzącego od al. Powstańców Warszawy do skrzyżowania z ulicami Robotniczą i Strażacką. – Zmiany zostaną wprowadzone w ciągu kilkunastu najbliższych dni – informuje ratusz.

Buspasy na al. Sikorskiego były pierwszymi w Rzeszowie. Wyznaczono je wiosną 2011 roku. To właśnie tam rzeszowscy kierowcy mieli się przyzwyczajać do tego typu rozwiązań. Kolejne buspasy wprowadzono wiosną 2015 roku. Powstały m.in. na odcinku ul. Warszawskiej, na ul. Marszałkowskiej i wiadukcie Tarnobrzeskim, na alejach: Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa-Kuli.

Wytyczenie buspasów było związane z realizacją w Rzeszowie programu transportowego. Przebudowano wówczas m.in. al. Rejtana, ul. Lubelską, skrzyżowanie al. Wyzwolenia – ul. Warszawska. Stare autobusy komunikacji miejskiej wymieniono na nowe i wprowadzono system sterowania ruchem.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama