Reklama

92 proc. głosujących w naszej sondzie uważa, że buspasy w Rzeszowie jeszcze bardziej zakorkują miasto. Zmiany w organizacji ruchu w mieście zaczęły obowiązywać od dzisiaj.

Buspasy obowiązują od poniedziałku do piątku od godz. 6:30 do 9:30 i od 14:30 do 17:30. W tych godzinach z buspasów będą mogły korzystać tylko autobusy, busy, pojazdy służb ratowniczych i taksówki.

W naszej sondzie dotychczas oddano 1144 głosów (stan na godz. 7:40). 1058 osób (92 proc. głosujących) uważa, że buspasy jeszcze bardziej zakorkują miasto, 86 osób (8 proc.) twierdzi, że poprawią ruch w Rzeszowie.

Policja zapewnia, że w pierwszych dniach nie będzie nastawiała się na karanie kierowców, tylko będzie im pomagać. Za wjazd na buspasy grozi 100-złotowy mandat i 1 punkt karny.

Miasto twierdzi, że buspasy usprawnią komunikację w mieście.

Czekamy na Wasze opinie i zdjęcia z pierwszego dnia obowiązywania buspasów. Piszcie na adres: rzeszownews@gmail.com lub w wiadomościach na naszym Facebooku.

Gdzie są buspasy?

– Na al. Piłsudskiego na odcinku od mostu nad Wisłoku do ronda Dmowskiego oraz w kierunku przeciwnym

– Na ul. Warszawskiej od skrzyżowania z al. Wyzwolenia do ronda Jana Pawła II i dalej ulicą Marszałkowską i wiadukt Tarnobrzeski do ronda Dmowskiego

– Na ul. Lubelskiej od skrzyżowania z al. Wyzwolenia do ronda Jana Pawła II i dalej ulicą Marszałkowską, przez wiadukt Tarnobrzeski do ronda Dmowskiego

– Na al. Cieplińskiego w kierunku ul. Dąbrowskiego buspasy obowiązują na odcinku od ronda Dmowskiego do ronda Pakosława (na wysokości komendy Państwowej Straży Pożarnej), następnie za placem Śreniawitów na ul. Dąbrowskiego od skrzyżowania z ul. Unii Lubelskiej do skrzyżowania z al. Powstańców Warszawy

W kierunku przeciwnym buspasy obowiązują:

– Od Instytutu Muzyki na całej długości ul. Dąbrowskiego, pl. Śreniawitów, ul. Lisa Kuli, al. Cieplińskiego do ronda Dmowskiego

– W kierunku Warszawy i Lublina buspasy wyznaczone zostały od skrzyżowania z al. Piłsudskiego, na wiadukcie Tarnobrzeskim i ul. Marszałkowskiej do ronda Jana Pawła II.

[poll id=”17″]

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama