Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Biuro obsługi klienta firmy przewozowej „Marcel” w poniedziałek (26 sierpnia) przeniosło się na Dworzec Lokalny w Rzeszowie. Za kilka dni stamtąd będą odjeżdżać busy. 

Zielone busy „Marcela” jeszcze tylko kilka dni będą odjeżdżać z przystanku przy centrum handlowym Europa II na al. Piłsudskiego. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od poniedziałku (2 września) przewoźnik przeniesie się na Dworzec Lokalny przy ul. Towarnickiego pod wiaduktem Śląskim

O zmianie początkowego przystanka w Rzeszowie przewoźnik poinformował na Facebooku.  „Nie będziemy już odjeżdżać spod Europy!” – zakomunikował „Marcel”. 

Z nowego dworca busy przewoźnika będą odjeżdżać w stronę: Mielca, Tarnobrzega, Stalowej Woli, Krosna, Dębicy, Jasła oraz Sanoka. Od 24 czerwca busy firmy „Marcel” odjeżdżają z podmiejskiego dworca do Krakowa. Uruchomiono też połączenia do Lublina.

Początkowo „Marcel” planował zakończyć przeprowadzkę do końca listopada. Miasto jednak ją przyśpieszyło. Na dworzec wraz z autobusami przeprowadziło się także biuro obsługi klienta. Od poniedziałku (26 sierpnia) działa ono w budynku Dworca Lokalnego przy ul. Towarnickiego 7, a nie jak dotychczas w centrum Europa II. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na przeprowadzce zielonych busów na podmiejski dworzec zależało Tadeuszowi Ferencowi, prezydentowi Rzeszowa, który nie może już dłużej patrzeć na wiecznie stojące busy w centrum miasta. – Mają korzystać z nowo wybudowanego dworca – mówił wiele razy Tadeusz Ferenc.

Obecnie z Dworca Lokalnego odjeżdża 13 przewoźników, w tym m.in. popularny FlixBus. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama