Zdjęcie: Pixabay

60 tys. zł czeka na organizacje pozarządowe, które chcą zachęcić seniorów do aktywności. Prezydent Rzeszowa ogłosił konkurs na wybór najciekawszych ofert.

W mieście jest coraz więcej osób w wielu senioralnym – tak wynika z niedawno przedstawionej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Rzeszowie. – Musimy zadbać o to, żeby Rzeszów był przyjazny dla osób 65+ – mówi prezydent Konrad Fijołek.

Konkurs został już ogłoszony. Do podziału jest 60 tys. zł. Oferty powinny dotyczyć zdrowia, kultury, edukacji, bezpieczeństwa. Mogą to być cykliczne warsztaty, szkolenia, wykłady, spotkania z myślą o rzeszowskich seniorach. Oferty należy złożyć do 28 kwietnia.

W ubiegłym roku miasto sfinansowało biuletyn informacyjny i dzień otwarty Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Uniwersytecie Rzeszowskim, w którym uczestniczyło ponad 200 osób, udział 20 seniorów w Olimpiadzie UTW w Łodzi, 100 usług „Pomocny Pan” dla 50 seniorów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Miasto sfinansowało także szkolenia z obsługi smartfona, 20-godzinne zajęcia Taichi dla 16 seniorów, spotkanie z farmaceutką „Wiem jakie leki jem”, spotkanie ze specjalistą z zakresu bezpieczeństwa dla 70 seniorów, Wigilię dla 100 samotnych seniorów.

Dzięki miejskim funduszom 15 osób wzięło udział w warsztatach z nowoczesnego rękodzieła, 20 uczestniczyło w warsztatach z malowania ceramiki, a kolejnych 20 w warsztatach z robienia lalek.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama