Reklama

Już w piątek (3 października) o godz. 12:00 w rzeszowskim Teatrze Maska odbędą się przesłuchania konkursowe do Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German. Honorowym patronatem objął je prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Anna German to cykliczne przedsięwzięcie o charakterze artystyczno-edukacyjnym, którego głównym celem jest przypomnienie i propagowanie twórczości nieżyjącej już niestety popularnej piosenkarki, która swoją karierę rozpoczynała właśnie w Rzeszowie, oraz pomoc młodzieży uzdolnionej w rozwijaniu umiejętności artystycznych.

Festiwal przeznaczony jest dla młodzieży w wieku 18-28 lat. Organizatorzy przewidzieli także możliwość udziału osób niepełnosprawnych. Pomysłodawcą imprezy, której tegoroczny finał odbędzie się w Polsce, jest Liga Kobiet Polskich.

Przebieg festiwalu zaplanowany został w trzech etapach: eliminacje, półfinał i finał. Oprócz Rzeszowa, przesłuchania konkursowe odbywają się również w Białymstoku, Ciechocinku, Gdańsku, Łodzi i Warszawie. Jego zwieńczeniem będzie koncert finałowy 15 listopada w Warszawie.

Organizatorzy zaprosili do współpracy przy organizacji festiwalu wiele osobistości ze świata kultury, którzy znali i współpracowali z Anną German. Honorową przewodniczącą jury została Katarzyna Gertner, a przewodniczącą jury Ewa Iżykowska-Kłosiewicz, prorektor ds. zagranicznych i studenckich Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Swoje wsparcie zaoferowali także Kazimierz Mazur i Artur Grudziński.

Więcej informacji o festiwalu, który został objęty programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na stronie www.festiwalpiosenki.pl.

eMKa

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: