Zdjęcie: OTO FOTO Kronika Miasta Krakowa. Na zdjęciu Janusz Sepioł

Znana postać ze świata polityki pokieruje od września Biurem Rozwoju Miasta Rzeszowa. To Janusz Sepioł, był marszałek małopolski i były senator PO.

Po 20 latach pracy w Urzędzie Miasta Anna Raińczuk, dotychczasowa szefowa Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa, w czerwcu przeszła na emeryturę. Obecnie pełniącym obowiązki dyrektora Biura jest Lidia Szczepanek, która na tym stanowisku pozostanie do końca wakacji. 

We wrześniu stanowisko szefa Biura Rozwoju Miasta obejmie Janusz Sepioł, który obecnie kieruje zespołem ds. planu zagospodarowania przestrzennego województwa małopolskiego. Sepioł z wykształcenia jest architektem oraz politykiem Platformy Obywatelskiej.

W przeszłości w latach 2002-2006 był marszałkiem województwa małopolskiego, a następnie radnym sejmiku. W 2006 r. został pełnomocnikiem prezydenta Krakowa ds. kultury. Sepioła powołano w skład Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa. Dwukrotnie wybierano go senatorem z listy PO – w 2007 i 2011 roku. W 2015 r. bezskutecznie walczył o mandat posła. 

Janusz Sepioł pracował także jako projektant w Biurze Rozwoju, był dyrektorem Wydziału Polityki Regionalnej i Przestrzennej w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie, zastępcą dyrektora Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie i dyrektorem Departamentu Planowania Przestrzennego w Urzędzie Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast.

Sepioł to także zdobywca wielu nagród za prace urbanistyczne. Odznaczono go także w 1997 roku Srebrnym Krzyżem Zasług, Brązowym Medalem Honorowym za Zasługi dla Województwa Małopolskiego (2011), a w 2015 roku otrzymał Odznakę Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.  

Ile Janusz Sepioł będzie zarabiał na stanowisku dyrektora Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa? – Dostanie tyle, ile prezydent, choć na początku chciał więcej – mówi Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. To oznacza, że Janusz Sepioł będzie zarabiał około 11 tys. zł brutto (7767 zł netto). 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

 

 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama