Zdjęcie: Joanna Bród / Rzeszów News
Reklama

Miłośnicy ekstremalnej jazdy na rolkach, deskorolkach i bmx-ach na swoje święto w Rzeszowie będą musieli poczekać do przyszłego roku.

Carpatia Extreme Festival to projekt w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2014. Na organizację tegorocznej imprezy organizatorzy zdobyli z RBO 200 tys. zł. Niestety, festiwal w tym roku się nie odbędzie. Dlaczego? Próbowaliśmy się dowiedzieć u organizatorów.

– W tej chwili nie jest to potwierdzone – usłyszeliśmy jedynie.

Chyba jednak – a raczej na pewno – potwierdzone już jest. Nie ma co do tego wątpliwości wydział kultury, sportu i turystyki urzędu miasta. – Organizatorzy sami poprosili o przesunięcie imprezy na przyszły rok – informuje Justyna Sokołowska, szefowa wydziału.

Na próżno szukać informacji

Zresztą chcący znaleźć jakiekolwiek informacje na temat tegorocznej imprezy, na jej internetowej stronie, odchodzili od monitorów z kwitkiem. Nic!

Wygląda na to, że organizatorom po prostu zabrakło czasu. A chcieli, aby tegoroczna impreza odbyła się z przytupem. Do tego, pieniądze z RBO, to jakby nie było pieniądze publiczne. Aby je wydatkować, potrzebna jest organizacja przetargów. Te jednak też chwilę trwają.

Kropkę nad i znaleźliśmy jednak w projekcie jednej z uchwał, które pojawią się na najbliższej sesji rady miasta – 26 maja.

A tam czytamy: „Zaplanowane środki na realizację zadania z Budżetu Obywatelskiego pn. Carpatia Extreme Festival nie będą wykorzystane w br. roku. Całą kwotę miasto przenosi na dotacje celowe na inne imprezy i zawody sportowe, których organizatorzy nie są zaliczani do „podmiotów sektora finansów publicznych”.

Nowy termin

Organizatorzy imprezy złożyli wniosek o sfinansowanie jej z przyszłorocznegpo RBO. Podobno mają też zapewnienie ratusza, że impreza w 2016 r. się odbędzie. Na stronie internetowej CEF pojawiła się nawet data imprezy – 2 lipca.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama