Znane są już wyniki castingu na role Balladyny i Kirkora w przedstawieniu „Balladyna” w reżyserii Radosława Rychcika w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

[Not a valid template]

 

Rolę Balladyny zagra 24-letnia Julia Trembecka, absolwentka Wydziału Aktorstwa Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, pochodząca z Krakowa. Występowała m.in. w spektaklach dyplomowych AT wyreżyserowanych przez Maję Komorowską, Cezarego Morawskiego i Marcina Hycnara.

Rolę Kirkora zdobył Tomasz Kowalski, aktor, który w swoim dorobku ma liczne role filmowe i teatralne w teatrach polskich i francuskich. Kształcił się w Polsce (filologia angielska, filologia romańska, aktorstwo), we Francji (Conservatoire National Supérieur d’Art Dramatique de Paris, Studia magisterskie na Wydziale Literatury Francuskiej i Porównawczej na Sorbonie) oraz w Szwajcarii (reżyseria filmowa – ECAL-HEAD, Genewa).

O rolę Balladyny ubiegało się prawie 200 aktorek, a o rolę Kirkora –70 aktorów. Do udziału w castingu zaproszonych zostało 70 osób.

Nadal trwają poszukiwania niepełnosprawnych fizycznie mężczyzn, którzy są chętni do zagrania ról epizodycznych w „Balladynie”.

Premiera spektaklu „Balladyna” odbędzie się 12 grudnia jako główny punkt sezonu jubileuszowego Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, który w 2014 roku obchodzi 70-lecie istnienia.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama