14 osób zatrzymali policjanci zarządu Centralnego Biura Śledczego w Rzeszowie. Podejrzani zajmowali się przemytem i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków.

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie poinformowała, że grupa przestępcza działała głównie na terenie województwa śląskiego. Początek sprawy miał miejsce w marcu 2014 roku, kiedy do policjantów CBŚ dotarły informacje o przestępczej działalności osób z terenu Gliwic, które miały się zajmować wprowadzaniem do obrotu hurtowych ilości środków odurzających oraz psychotropowych.

W marcu policjanci Centralnego Biura Śledczego w Rzeszowie przeprowadzili pierwszy etap operacji wymierzony w handlarzy narkotykowych, a także organizujących i prowadzących nielegalną plantację konopi. Zatrzymali wówczas dwie osoby, zlikwidowali nielegalną uprawę konopi oraz ujawnili magazyn, w którym przechowywane były narkotyki.

W trakcie policyjnej akcji zabezpieczono 330 gramów marihuany, 3,5 kg amfetaminy, 12 kg haszyszu oraz jedną jednostkę broni palnej wraz z amunicją, należącą do jednego z głównych liderów grupy. Mężczyźni zostali zatrzymani bezpośrednio na plantacji w trakcie jej obsługi.

Realizacja drugiego etapu policyjnej operacji miała miejsce w kwietniu na terenie Gliwic. Policjanci CBŚ z Rzeszowa zatrzymali kolejnych dwóch członków rozpracowywanej grupy przestępczej. Policjanci zlikwidowali kolejny magazyn narkotykowy. Zabezpieczyli około 1,5 kg suszu marihuany, 2 kg haszyszu oraz 5,2 kg amfetaminy.

We wtorek przeprowadzono trzeci etap operacji. Zatrzymano 10 osób. Przedstawiono im zarzuty o posiadanie i wprowadzanie do obrotu narkotyków. Policjanci zabezpieczyli kolejne narkotyki: 350 gramów marihuany oraz 150 gramów amfetaminy. Zatrzymani to mieszkańcy Gliwic i Rudy Śląskiej.

Łączna czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających i psychotropowych wynosi około 750 tys. zł. Na wniosek CBŚ i Prokuratury Okręgowej w Gliwicach dwie osoby sąd aresztował na 2 i 3 miesiące. Wobec pozostałych zastosowane zostały środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju wraz z zatrzymaniem paszportów.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama