CBŚP i KAS uderzają w nielegalny hazard. Zatrzymano 12 osób [VIDEO]

0
Reklama

Ponad 60 automatów do nielegalnych gier hazardowych zabezpieczyli na Podkarpaciu funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej.

 

Akcję przeprowadzili funkcjonariusze kieleckiego CBŚP i podkarpackiej KAS. Edyta Chabowska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, poinformowała o rozbiciu zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się nielegalnym hazardem.

W dwóch województwach – podkarpackim i świętokrzyskim – zabezpieczono ponad 200 automatów do gier wraz gotówką, z czego w naszym województwie ponad 60. Automaty w naszym regionie znajdowały się w lokalach m.in. w Rzeszowie, Przeworsku, Przemyślu, Stalowej Woli, Ropczycach, Kolbuszowej i Leżajsku. 

Z ustaleń funkcjonariuszy CBŚP i KAS wynika, że grupa przestępcza działała od 2015 roku. – Jej członkowie są podejrzani o przestępstwa skarbowe, głównie o organizowanie nielegalnego hazardu – informuje Edyta Chabowska. 

Podczas akcji zatrzymano 12 osób w wieku od 21 do 47 lat. Są to głównie mieszkańcy Małopolski i województwa świętokrzyskiego. Policjanci i funkcjonariusze KAS w Świętokrzyskiem, na Podkarpaciu i Mazowszu przeszukali 17 miejsc, m.in. domy i lokale.

– Zabezpieczono telefony komórkowe, rewolwer, automaty do gier hazardowych i dokumentację księgowo-finansową – relacjonuje kom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik CBŚP. 

Zatrzymane osoby zostały przewiezione do Prokuratury Regionalnej w Krakowie. Tam podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przestępstwa określone w kodeksie karnym skarbowym. 

Sześć spośród 12 osób tymczasowo aresztowano na trzy miesiące. Wobec pozostałych  zastosowano poręczenia majątkowe, zakazy opuszczania kraju i dozory policyjne. Była to pierwsza realizacja w tym śledztwie. CBŚP i KAS nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Podkarpacka KAS w tym roku zabezpieczyła w naszym regionie już 609 automatów do nielegalnych gier. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: