Zdjęcie: CBŚP

442 krzaki konopi indyjskich ujawnili pod Przeworskiem policjanci radomskiego CBŚP. Zatrzymali 49-letniego mężczyznę. 

Nielegalna uprawa znajdowała się w piwnicy jednego z domów w powiecie przeworskim. W pomieszczeniach był odpowiedni sprzęt do uprawy konopi, nawodnienia, oświetlenia, urządzenia do utrzymania odpowiedniej temperatury, a nawet wentylacja, dzięki której na piętrze domu nie czuć było charakterystycznego zapachu roślin.

Policjanci zabezpieczyli nie tylko urządzenia do uprawy roślin, ale także 442 krzaki w końcowej fazie wzrostu, z których można by uzyskać co najmniej kilkanaście kilogramów marihuany. – Plantacja mogła działać od około 1,5 roku – poinformowała podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzecznik Centralnego Biura Śledczego Policji. 

Funkcjonariusze zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który w mazowieckim oddziale Prokuratury Krajowej usłyszał zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wytwarzania znacznych ilości narkotyków. Sąd aresztował 49-latka na trzy miesiące.  Dołączył on do 45 osób podejrzanych już w tym śledztwie. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Sprawa dotyczy zbrojnego gangu, który od 2007 r. przemycał do Polski broń oraz ogromne ilości kokainy, amfetaminy i marihuany z Holandii i Hiszpanii do Polski, Niemiec i Norwegii. W listopadzie ub. r. zatrzymano 22 osoby, w tym czołowych polskich gangsterów, m.in. Andrzeja Z. ps. „Słowik”, Leszka D. ps. „Wańka” i Janusza P. ps. „Parasol”.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama