Prawie 6,5 kg narkotyków o wartości prawie miliona złotych przejęli jasielscy kryminalni i rzeszowscy policjanci Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Na trzy miesiące aresztowano dwóch mężczyzn.

 

Zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Jaśle 

Zatrzymanie mężczyzn (prokuratura nie ujawnia nawet ich wieku) jest efektem pracy powołanego w połowie ubiegłego roku przez komendanta głównego policji specjalnego zespołu, który miał zlikwidować siatkę narkotykową. Jej ludzie działali za pośrednictwem szyfrowanych stron internetowych, do czego wykorzystywano dark web (ukryte IP). 

Do policyjnego zespołu zaangażowano kryminalnych Komendy Powiatowej Policji w Jaśle oraz policjantów z rzeszowskiego wydziału Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Na wiele miesięcy policjanci pod przykryciem przenieśli się do internetu, by namierzyć handlarzy narkotyków. 

Na pierwsze efekty pracy zespołu trzeba było czekać do końca stycznia br., gdy policjanci z Jasła i Rzeszowa przejęli dużą ilość narkotyków oraz zatrzymali dwie osoby. W małopolskich Wadowicach, przy wsparciu miejscowych funkcjonariuszy, po pościgu zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie prawie kilogram mefedronu. 

Następnie policjanci pojechali na drugi koniec Polski. W województwie zachodniopomorskim zatrzymali drugiego mężczyznę, który miał przy sobie kokainę.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Przy okazji, funkcjonariusze przeszukali kilka mieszkań, w których znaleźli ponad 18 tysięcy tabletek ecstazy, ponad 7200 LSD, prawie 3,4 kg marihuany, a do tego 1,3 kg mefedronu, blisko 970 elitarnego narkotyku 2C-B, prawie 900 g MDMA, ponad 500 g ketaminy, blisko 100 g kokainy, ponad 44 g haszyszu i 30 g metamfetaminy.

– Przejęto także niewielką ilość grzybów halucynogennych, changi i 84 gotowych jointów. Zabezpieczono również ponad 178 g różowo-białej substancji, która zostanie dokładnie przebadana w laboratorium. Łączna czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to prawie milion złotych – poinformował mł. asp. Daniel Lelko, rzecznik jasielskiej policji.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Krakowie. To na jej wniosek, Sąd w Wadowicach aresztował dwóch mężczyzn na trzy miesiące. Prokuratorzy nie zdradzają kulisów śledztwa i dlaczego do tej sprawy zaangażowano policjantów z Jasła. – Więcej powiemy po 1 marca – mówi Janusz Kowalski, rzecznik krakowskiej prokuratury. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama