Zdjęcie: Materiały Centrum Medycznego "Medyk"
Reklama

Dobra wiadomość dla pracowników firm, które znajdują się w pobliżu lotniska w Jasionce koło Rzeszowa. „Medyk” otworzył tam nową przychodnię medycyny pracy.

W przychodzi można przeprowadzić wstępne i okresowe badania, ale również psychotechniczne i wysokościowe, a także spirometrii, audiometrii, psychotechniczne kierowców, operatorów oraz badania EKG. Skorzystać z nich mogą m.in. pracownicy firm, które znajdują się w obrębie lotniska w Jasionce w strefie ekonomicznej będącej częścią Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego „Aeropolis”. 

Gabinety lekarskie w nowej przychodni „Medyka”, która znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska, wyposażone są w nowoczesny sprzęt diagnostyczny. Oprócz standardowych w medycynie pracy badań, np. wzroku, pacjenci w „Medyku” mogą wykonać także badania profilaktyczne, np. sprawdzić poziom cukru.

Zdjęcie: Materiały Centrum Medycznego „Medyk”

To nie wszystko. W przychodni można też zrobić badania tropikalne, morskie i lotnicze niezbędne dla osób starających się o tzw. turystyczną licencję pilota oraz personelu pokładowego i lotniczego, m.in. kontrolerów ruchu, nawigatorów i mechaników. 

W „Medyku” można ponadto skorzystać z porad lekarza rodzinnego. W przychodni zatrudnione są pielęgniarki, psycholodzy, okuliści, laryngolodzy i neurolodzy. Pacjenci mogą liczyć na szczegółowe badania laboratoryjne krwi, a także moczu. Zanim wejdą do gabinetu dostaną tablety, aby wpisali dane na temat swojego zdrowia i przebytych chorobach. 

W budynku, w którym otworzono przychodnię, „Medyk” zamierza w przyszłości otworzyć jeszcze przedszkole dla dzieci osób pracujących w firmach parku „Aeropolis” i G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce.

Zdjęcie: Materiały Centrum Medycznego „Medyk”

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama