Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu parklety na ulicy Słowackiego

Kolejne parklety, czyli miejsca odpoczynku wśród zieleni, pojawią się w centrum Rzeszowa – zapowiada miasto. Mają być postawione m.in. na placu Farnym.

Parklet to idea wywodząca się z USA. Pierwsze parklety powstały w 2012 roku. Ich główne założenie to odbieranie samochodom miejsc parkingowych i przeznaczanie je na tereny rekreacyjne. Tak od niedawna jest na ulicy Słowackiego. 

Parklety pojawią się w dwóch kolejnych miejscach – na placu Farnym i ulicy Grunwaldzkiej. Na pl. Farnym ławki i zieleń zajmą część placu sąsiadującą z wieżą farną. Na Grunwaldzkiej parklety będą postawione przy skrzyżowaniu z ul. Bernardyńską, w sąsiedztwie studni.

– Przetarg na zakup parkletów został już ogłoszony. Otwarcie ofert zaplanowane jest na 12 lipca – poinformował we wtorek Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Miasto zamierza kupić 5 podwójnych ławek z oparciem (długość do 2,10 m), 5 krótkich bez oparcia (do 2,30 m), 5 długich bez oparcia (do 3,30 m), 10 okrągłych stolików/siedzisk oraz 31 owalnych i 10 okrągłych donic.

Nowe meble miejskie mają być ustawione w ciągu trzech miesięcy od daty podpisania umowy z dostawcą. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama