Grafika: Raina Gerula / Urząd Miasta Rzeszowa

Miasto Rzeszów, Estrada Rzeszowska i Rzeszowski Inkubator Kultury zapraszają na konsultacje dotyczące Europejskiej Stolicy Kultury 2029, w piątek, 18 sierpnia.

Podwórko Estrady Rzeszowskiej i RIK-u przy ulicy Jagiellońskiej 24 do piątku zamieni się w plażę z prawdziwego zdarzenia: będzie piasek, leżaki, zimne napoje, do tego DJ oraz karaoke. To jednak nie impreza, a konsultacje dla młodzieży.

Miasto przygotowuje wniosek o przyznanie mu tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2029, o czym wiadomo już od dawna. Rzeszów swojej szansy w zdobyciu tego prestiżowego tytułu upatruje w sytuacji sytuacji geopolitycznej, oczy świata zwrócone są na Rzeszów. 

– W sposób naturalny łączymy wschód z zachodem. Ale potrzebujemy także opinii młodych mieszkańców, zwłaszcza, że to oni są przyszłością tego miasta – podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Właśnie z tego powodu na piątek zaplanowane jest spotkanie dla młodzieży. Nie będzie to jednak standardowa forma znana z cyklu „Spotkanie z mieszkańcami…”, a całkiem swobodna, imprezowa „pogadanka”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Pogadajmy bez spiny

Spotkanie rozpocznie się w piątek, 18 sierpnia, o godz. 17:00 przed budynkiem Estrady Rzeszowskiej oraz RIK-u. Oprócz wspomnianych atrakcji, zaplanowano też konkurs, w którym będzie można wygrać bilety na festiwal Rockowa Noc (25-26 sierpnia).

„Zabierajcie znajomych i przyjdźcie, pogadamy o tym, czego potrzeba rzeszowskiej kulturze. To nie typowe, urzędnicze spotkanie, tylko swobodna burza mózgów z wolontariuszami RIK” – zachęcają na facebookowym wydarzeniu organizatorzy

Liczą na to, że pomysły młodych ludzi będzie można wykorzystać w pisaniu wniosku o przyznanie Rzeszowowi tytułu ESK 2029. Taki wniosek miasto musi złożyć do 15 września. O tym, co Rzeszów robi, by ten tytuł zdobyć, możecie śledzić też na stronie: rze2029.pl.

oprac. (pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama