Zdjęcie: Materiały prasowe

Jak zapowiadano ceny usług remontowych wzrosną w 2018 roku w całej Polsce. Według analiz rynkowych ceny usług remontowych wzrosły w ostatnim czasie o około 4%. Więcej o cenach remontów przeczytacie w poniższym artykule.

Remonty to zwykle wymagające inwestycje, dlatego do generalnego remontu naszego mieszkania powinniśmy się solidnie przygotować. Aby nie dać się zaskoczyć należy solidnie przepatrzyć cennik remontowy który znajdziecie na przykład tutaj: https://kb.pl/porady/cennik-uslug-remontowych-w-roznych-regionach-polski/  

Zanim obdzwonimy firmy remontowe należy określić zakres prac. Wielkość remontu zależeć będzie od stanu budynku i oczywiście budżetu inwestora. Usługi remontowe mogą pochłonąć naprawdę duże kwoty jeśli nie będą zaplanowane z rozwagą i wyprzedzeniem.

Należy mieć na uwadze, fakt że każdy cennik remontowy zawiera stawki jednostkowe – przeliczone metr kwadratowy lub metr bieżący. Aby dobrze ocenić zakres remontu, możemy zlecić firmie wykonanie tak zwanego przedmiaru robót, który będzie precyzyjnie określał wielkość pomieszczeń, ilość użytego materiału, na tej podstawie można również określić przybliżony czas realizacji. Przedmiar można wykonać również we własnym zakresie. Przedmiar przyda nam się z pewnością do określenia ceny usług remontowych.

W podanym powyżej linku znajdziecie Państwo cennik remontowy odnoszący się do różnych regionów Polski. Ten cennik remontowy określa między innymi ceny jakie generują remonty ścian, podłóg, i instalacji. Stawki za usługi remontowe, jakie podają firmy remontowe są uśrednione. Zawsze należy przyjąć margines około 15% gdyż cena czasami może okazać się wyższa. Wpływa na to kilka istotnych czynników jak na przykład stan remontowanego budynku, czy zastosowany do wykonania remontu materiał i technologie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Montaż drzwi – ceny

Usługi remontowe dotyczące montażu drzwi zazwyczaj polegają na osadzeniu drzwi w ościeżnicy i oczywiście zawieszeniu skrzydła. Te proste jak by się wydawało prace wymagają jednak dużej precyzji a także niemałego doświadczenia. Jeśli nie masz wystarczającej wprawy lub czasu na wykonanie we własnym zakresie tego zadania firmy remontowe chętnie wykonają je za Ciebie. Aby przygotować się finansowo na tą ewentualność zajrzyj tutaj: https://kb.pl/porady/montaz-drzwi-cennik-po-wojewodztwach/  Cennik przedstawia średnią półkę cenową i jest podzielony na województwa.

Czasami bywa tak, że cennik zakupu drzwi jest już podany wraz z usługą zamontowania. W innym przypadku inwestor musi sam znaleźć i zapłacić za usługi remontowe tego typu. Firmy remontowe zajmą się wymianą skrzydeł, montażem futryn i utylizacją starych drzwi. Jeśli brakuje nam czasu, chęci lub umiejętności, oddelegowanie tej pracy jest bardzo dobrym pomysłem.

Najtańsza jest wymiana i montaż drzwi jednoskrzydłowych. Droższy jest oczywiście montaż drzwi dwuskrzydłowych albo przesuwnych. Najdroższe są zazwyczaj drzwi zewnętrzne. Ich montaż jest najbardziej skomplikowany. Zwłaszcza gdy posiadają system zabezpieczeń antywłamaniowych i niestandardowy wymiar. Usługi remontowe w tym zakresie różnią się ceną również w zależności od regionu Polski.

Usługi elektryczne – ceny

Nasze bezpieczeństwo często zależy od sprawności wielu instalacji w domu w którym mieszkamy. Na czele jest instalacja elektryczna. Na jej remoncie nie powinniśmy zbytnio oszczędzać ani przedłużać czasu wykonania. Ceny usług elektrycznych bywają dość zróżnicowane. Remonty w tym zakresie charakteryzują się dużym stopniem skomplikowania, zazwyczaj wysokim standardem wykonania. Cena uzależniona jest od tych dwóch czynników, a także od regionu Polski w jakim prace będą wykonywane. Cennik zawierający uśrednione koszty remontu tej ważnej instalacji odnajdziesz tutaj: https://kb.pl/porady/cennik-uslug-elektrycznych-w-roznych-regionach-polski/

Reklama