Reklama

150 metrów materiału będzie czekało na uczestników charytatywnego maratonu szycia w CH Plaza Rzeszów. Podczas akcji pt. „Uszyj Jasia” mieszkańcy Rzeszowa będą przygotowywać specjalne przytulne prezenty dla małych pacjentów, którzy mikołajki spędzą w szpitalnych łóżkach. Charytatywny maraton odbędzie się w sobotę 24 listopada w atrium Plazy.

Charytatywny maraton szycia „Uszyj Jasia” to kolejna inicjatywa CH Plaza Rzeszów mająca sprawić uśmiech na twarzach dzieci. Centrum wielokrotnie włączało się w akcje na rzecz m.in. podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci oraz zbiórki pieniędzy na leczenie najmłodszych.

Akcja „Uszyj Jasia” jest kontynuacją inicjatywy z 2013 r. kiedy jej pomysłodawczyni, Natalia Bielawska, mama 6-letniego Bruna podczas pobytu syna w szpitalu zauważyła, że poduszki nie mają poszewek. Szpitalne poszewki niestety bardzo szybko się zużywają. Dzięki niej od 5 lat udało się uszyć prawie dwanaście tysięcy poszewek dla szpitali w całym kraju.

W tym roku przedświąteczne wsparcie CH Plaza Rzeszów przekaże na rzecz pacjentów z Oddziału I Kliniki Pediatrii i Gastroenterologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im Św. Jadwigi w Rzeszowie. Podczas charytatywnego maratonu szycia w CH Plaza Rzeszów organizatorzy chcą zachęcić mieszkańców Rzeszowa do przygotowania kolorowych, wesołych i przytulnych prezentów dla chorych dzieci.

Na uczestników akcji „Uszyj Jasia” czekać będzie 150 metrów materiału oraz wszelkie przybory potrzebne do uszycia poduszki. Prezenty – przytulanki trafią później do dzieci leczących się w największym rzeszowskim szpitalu. Wszystkie poduszki przygotowane przez Klientów CH Plaza Rzeszów trafią do małych pacjentów w dniu 6 grudnia.

Do charytatywnego maratonu szycia włączą się także uczniowie z IV Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, którzy swoje poduszki przekażą podopiecznym Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Rzeszowie.

Charytatywny maraton szycia pt. „Uszyj Jaśka” w CH Plaza Rzeszów odbędzie się w sobotę 24 listopada. Stanowiska do szycia czekać będą w atrium Centrum w godz. 12:00-19:00.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: