Reklama

Jesteś kreatywny, odpowiedzialny, marzysz o pracy w radiu? Przyjdź w poniedziałek (27 października) do Akademickiego Radia Centrum w Rzeszowie. Odbędzie się nabór do rozgłośni.

Poszukiwani są reporterzy, prezenterzy, technicy oraz realizatorzy dźwięku. Nabór odbędzie się w poniedziałek. Wystarczy przyjść na godz. 18:00 do siedziby Radia Centrum przy ul. Akademickiej 6 (dom studencki „IKAR”, pok. 121 na I piętrze, kampus Politechniki Rzeszowskiej).

– Zapewniamy szkolenie, ciekawą pracę z ciekawymi ludźmi, praktykę, oraz zdobycie dodatkowych kwalifikacji. Praca ma charakter wolontariatu i nie obejmuje wynagrodzenia – zaznacza Maciej Wróbel z Radia Centrum.

Nie ma ustalonego limitu miejsc. Wszystko zależy od tego, ile osób zgłosi się do naboru.

– Należy pamiętać, że jest to radio akademickie. Nie oczekujemy, że przyjdą do nas profesjonaliści. Radio akademickie to miejsce, gdzie dopiero można nabyć umiejętności, nauczyć się sztuki radiowej, obycia z mikrofonem, stresem, itd.

Niemniej jednak osoba musi posiadać pewne predyspozycję, których my już nauczyć nie damy rady, czyli ciekawości świata, głowa pełna pomysłów, kreatywność, otwartość, w miarę dobra dykcja. Najważniejsze to odpowiedzialność, a praca w radiu, nawet akademickim, tego wymaga – mówi Maciej Wróbel.

Wiele osób, które zaczynały karierę w Radiu Centrum, dziś pracuje w dużych stacjach, np. RMF Maxx, Złote Przeboje, Radio Rzeszów. W Radiu Centrum swoją przygodę miał też znany dziś dziennikarz muzyczny Hirek Wrona.

– Jeśli ktoś myśli o dziennikarstwie poważnie, to trzeba gdzieś doświadczenie nabyć, a rozgłośnia akademicka to jedna z niewielu możliwości. Tutaj błędy są wybaczane, bo słuchacze wiedzą, jak to wygląda i margines błędu jest zdecydowanie większy niż w dużych rozgłośniach – dodaje Wróbel.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.