Chciał się pozbyć psa i przywiązał go do drzewa. Policja szuka właściciela

Policjanci z Łańcuta szukają właściciela psa. By się pozbyć swojego pupila, przywiązał go do drzewa. Wyczerpanemu czworonogowi pomogli mundurowi. 

 

Zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Łańcucie

O przywiązanym do drzewa psie, w pobliżu Miejsca Obsługi Podróżnych Palikówka na autostradzie A4, łańcuccy policjanci zostali poinformowani 9 lipca. Ok. godz. 10:00 usłyszeli skomlenie psa. 

– Pies był głodny i spragniony. Najprawdopodobniej został porzucony dzień lub kilka dni wcześniej. Policjanci zapewnili czworonogowi wodę i jedzenie – informuje asp. Wojciech Gruca, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie. 

Policjanci o zdarzeniu powiadomili weterynarza, który zaopiekował się wyczerpanym psem.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Funkcjonariusze teraz namierzają bezdusznego właściciela czworonoga. Policja prosi o pomoc w ustaleniu jego personaliów. Informacje można przekazywać, dzwoniąc pod policyjne numery telefonów: 47 822 33 38 lub 47 822 33 10.

Policja przypomina, że porzucenie zwierzęcia jest jedną z form znęcania się nad zwierzętami. To przestępstwo, za które grozi do trzech lat więzienia. 

– Jeżeli nie możemy dalej opiekować się czworonogiem, przekażmy go osobie lub instytucji, która dalej się nim zajmie. Nie narażajmy psa na cierpienie czy też śmierć, przywiązując go do drzewa i porzucając – apelują łańcuccy policjanci.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama