Zdjęcie: Policja.pl

Zarzut uwodzenia osoby małoletniej przez internet usłyszał 29-letni mężczyzna, który chciał się umówić na randkę z 13-latką. Zdemaskowali go internauci.

W piątek wieczorem do Komendy Powiatowej Policji w Dębicy zgłosiły się dwie osoby. Twierdziły, że korzystały z jednego z portali internetowych, na którym zalogowali się nickiem, który mógł sugerować, że to 13-letnia dziewczynka.

Wśród osób biorących udział w rozmowie pojawił się internauta, który po upewnieniu się, że pisze z nastolatką zaproponował jej spotkanie. – Z późniejszego dialogu wynikało jednoznacznie, że spotkanie miało mieć podłoże seksualne – poinformowała podkarpacka policja.

Dębiczanie zaniepokojeni przebiegiem internetowej rozmowy stawili się w komendzie. Poinformowali funkcjonariuszy o spotkaniu, które zaplanowano jeszcze tego samego dnia na terenie Dębicy.

Policjanci przygotowali zasadzkę. W umówionym  miejscu zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu mieleckiego. Mężczyzna usłyszał zarzut nawiązywania za pośrednictwem internetu kontraktu z małoletnim w celu seksualnego wykorzystania. Grozi mu za to do 3 lat pozbawienia wolności.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

29-latek przyznał się, twierdził, że spotkanie z 13-latką było sprowokowane jego ciekawością. W domu mężczyzny policjanci zabezpieczyli komputer. Sprawdzą, czy nie zawiera treści pornograficznych z udziałem małoletnich.

Policyjne postępowanie nadzoruje prokuratura.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama