Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Ponad 1500 czystych blankietów ze znakami wodnymi, odpowiadających banknotowi 500 euro, zabezpieczyli celnicy na przejściu granicznym w Budomierzu. Dwaj Ukraińcy usłyszeli zarzuty.

W czwartek po południu celnicy w trakcie kontroli peugeot experta, którym jechało dwóch Ukraińców (40-letni kierowca i 31-letni pasażer), w bagażu podręcznym znaleźli trzy pakunki, w których znajdowało się 1514 czystych blankietów ze znakami wodnymi odpowiadających banknotowi 500 euro. 

– Obu Ukraińców w piątek doprowadzono do naszej prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty działania wspólnie i w porozumieniu w zamiarze sfałszowania banknotów – mówi Marta Pętkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, która w tej sprawie wszczęła śledztwo. 

Ukraińcy podczas przesłuchania nie przyznali się do winy, złożyli wyjaśnienia, ale prokuratura dla dobra śledztwa nie ujawnia ich treści. Mężczyznom grozi kara od 5 lat do 25 lat pozbawienia wolności. Po przesłuchaniu obaj zostali zwolnieni, mają dozory policyjne – raz w miesiącu mają się stawiać w komisariacie policji w Medyce. 

Ukraińcy wpłacili także poręczenie majątkowe – po 3000 zł.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama