Reklama

W końcu doczekaliśmy się piosenki o zmorze mieszkańców Rzeszowa. Żartobliwy utwór o zakorkowanych polskich miastach napisał Alek Berkowicz, który teraz szuka rowerzystów-statysów do klipu.

Piosenka „Korki”, to żartobliwy utwór utrzymany trochę w konwencji reggae, a trochę folk. Skomponowany został na bazie ludowej piosenki „Kukułeczka kuka”. Jego autorem jest Aleksander Berkowicz, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, muzyk-kontrabasista Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.

– Geneza powstania tego utworu jest dość zabawna. Kiedyś koleżanka w pracy trochę feministycznie obwieściła, że obserwuje stojących w miejskich korkach kierowców, i faceci na światłach zawsze dłubią w nosie. A ja mówię, że w zasadzie kobiety zawsze się malują – mówi przekornie Alek Berkowicz. – Dlatego pomyślałem, że warto o tym napisać piosenkę.

Berkowicz zaznacza, że tekst nie dotyczy tylko samego Rzeszowa. – Ale nie ma co daleko jeździć na plenery, skoro tu też mamy piękne korki – śmieje się muzyk i cytuje fragment swojego utworu. – „Kupię se samochód większy, piękny, wygodniejszy, przestronniejszy i pojadę lewym pasem jak panisko… w korkach”.

Nagrywanie klipu zaplanowano między godz. 10 a 12 w środę, w różnych miejscach stolicy Podkarpacia. Zajmie się tym Czyż Studio Filmowe. Jeszcze nie wiadomo, gdzie będzie miejsce zbiórki, jednak wiadomo, że do nagrania potrzeba około 20 rowerzystów. Do akcji przyłączyła się Rzeszowska Masa Krytyczna. Z jednym z jej uczestników mogą się kontaktować osoby zainteresowane udziałem w klipie: baracudav@interia.pl

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: