Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 24 w Rzeszowie mają problem. Chodnik przy ul. Kiepury jest rozkopany, a oni muszą chodzić po jezdni. 

Rozpoczął się już drugi tydzień roku szkolnego, a na osiedlu Zalesie wciąż trwa przebudowa ulic Wieniawskiego i Kiepury warta 13,7 mln zł. Prace rozpoczęły się trzy miesiące temu i polegają m.in. na przebudowie skrzyżowania w rejonie Szkoły Podstawowej nr 24, ciągów komunikacyjnych i chodników. 

Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że jedyny chodnik, który znajduje się przy ul. Kiepury, jest rozkopany, a uczniowie, którzy chodzili nimi do szkoły, nie mają jak bezpiecznie do niej dotrzeć. Do SP nr 24 uczęszcza ok. 550 uczniów. 

„Kierowcy codziennie zmagają się również z wielkimi problemami związanymi z przejazdem tą drogą” – twierdzi jeden z Czytelników Rzeszów News, który poinformował nas o problemie. „Od kilku dni nikt tam nie pracuje. Po drugiej stronie jezdni nie ma chodnika” – zwraca uwagę.

Agnieszka Siwak-Krzywonos z Urzędu Miasta Rzeszowa mówi, że utrudnienia na ul. Kiepury potrwają do końca listopada. – Przy ul. Kiepury znajduje się stosowane oznakowanie, a kierowcy są zobligowani do szczególnej ostrożności. Niestety, nie było innej możliwości zaplanowania inwestycji – twierdzi Siwak-Krzywonos. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama