Zdjęcie: Materiały prasowe. Na zdjęciu Hotel Holiday Inn Express w Londynie. W Jasionce ma być podobny
Reklama

Hotel Holiday Inn Express zostanie wybudowany w bezpośrednim sąsiedztwie podrzeszowskiego lotniska w Jasionce. W hotelu będzie ok. 120 pokoi.

W czwartek władze Podkarpacia i kierownictwo portu lotniczego w Jasionce podpisały umowę ze spółką Chopin Airport Development, która określa zasady dzierżawy gruntów w sąsiedztwie lotniska i Centrum Wystawienniczo-Kongresowego G2 Arena. Trzygwiazdkowy hotel będzie nosił nazwę Holiday Inn Express i ma być częścią globalnej sieci Intercontinental Hotel Groups (IHG).

Umowa zakłada, że w hotelu będzie około 120 pokoi, ma być oddany do użytku w pierwszej połowie 2019 roku. Inwestycja szacowana jest na ok. 25-28 mln zł. Na tym etapie nie wiadomo, ile hotel będzie miał pięter. Plan przewiduje, że cztery, choć to może jeszcze się zmienić. Wiele zależy od tego, na jaki obiekt inwestor dostanie pozwolenie na budowę. 

Zdjęcie: Materiały Portu Lotniczego w Jasionce
Zdjęcie: Materiały Portu Lotniczego w Jasionce

Michał Tabisz, prezes spółki lotniskowej „Rzeszów-Jasionka”, twierdzi, że o podpisaniu umowy z Chopin Airport Development duże znaczenie miała wiarygodność spółki.

– A także jej duże doświadczenie w prowadzeniu inwestycji we współpracy z globalnymi sieciami hotelowymi. Znana i ceniona na całym świecie marka Holiday Inn Express z pewnością spełni oczekiwania naszych pasażerów – uważa Tabisz.

Chopin Airport Development to spółka będąca częścią Przedsiębiorstwa Państwowego “Porty Lotnicze”, jest liderem inwestycji okołolotniskowych w Polsce. Zajmuje się zagospodarowaniem przylotniskowych terenów.

CAD ma w tej chwili cztery hotele: czterogwiazdkowy Courtyard by Marriott przy lotnisku Chopina, trzygwiazdkowe hotele Hampton by Hilton przy lotniskach w Warszawie i Gdańsku oraz trzygwiazdkowy hotel wypoczynkowy Best Western Jurata na Półwyspie Helskim.

– Hotel Holiday Inn Express przy rzeszowskim lotnisku będzie kolejnym obiektem w portfolio Chopin Airport Development. Do realizacji hotelu w tym miejscu przekonał nas potencjał rozwoju rzeszowskiego lotniska, znajdującej się w jego pobliżu strefy ekonomicznej oraz nowopowstałego centrum kongresowego – mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development.

Jego zdaniem hotel w Jasionce spełni oczekiwania ludzi, wychowanych już w świecie nowych technologii, którzy oczekują od hoteli dostępności do wszystkich najnowszych rozwiązań technologicznych oraz wspólnych przestrzeni. W hotelu będą porty USB, monitory, tablety do sprawdzenia poczty.

Gheorghe Marian Cristescu twierdzi, że hotel w Jasionce będzie nowym produktem na rynku hotelarskim, jakiego jeszcze nie ma w Polsce.

– Powstanie hotelu będzie dużym impulsem rozwojowym. Skorzystają na tym również przedsiębiorcy działający na terenach inwestycyjnych wokół lotniska. Nowoczesny hotel pomoże też przyciągnąć do naszego regionu zagranicznych turystów – uważa Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki.

Adam Pilczuk, dyrektor ds. strategii i rozwoju CAD, twierdzi, że hotel przylotniskowy przyczyni się do rozwoju Rzeszowa oraz całego regionu. Wkrótce ma powstać ostateczny projekt hotelu.

– Budowa rozpocznie się na początku przyszłego roku tak, abyśmy mogli przyjąć pierwszych gości w drugim kwartale 2019 roku. Zakładamy, że około 40 proc. gości będą stanowić pasażerowie Portu Lotniczego, natomiast pozostałych przyciągną m.in. wydarzenia organizowane przez centrum wystawienniczo-kongresowe – zapowiada Pilczuk.

Warszawska spółka liczy też, że z hotelu będą korzystali przedstawiciele firm znajdujących wokół lotniska, w tym pobliskiej strefie ekonomicznej. – Będzie to głównie hotel dedykowany klientowi korporacyjnemu, który będzie w nim krótko, dzień, dwa dni i będzie w nim pracował – dodaje Adam Pilczuk.

Zdjęcie: Materiały Portu Lotniczego w Jasionce
Zdjęcie: Materiały Portu Lotniczego w Jasionce

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.