Zdjęcie: Wishsurfing

Fundacja Dziecięca Fantazja, która ma pod opieką 12-letniego Maćka Kuśnierza z Rzeszowa, prosi pomoc w zakupie komputera stacjonarnego dla chłopca.  

12-letni Maciek ma guza mózgu. Choroba dała o sobie znać w kwietniu 2021 roku. Chłopiec stał się ospały i apatyczny, co skłoniło jego mamę do wizyty u lekarza. Podopieczny Fundacji Dziecięca Fantazja przeszedł szczegółowe badania, których wyniki pozwoliły postawić szokującą diagnozę – czaszkogardlak, czyli nowotwór mózgu.

Niedługo potem, w połowie maja, Maciek przeszedł operację usunięcia guza. Niestety, guz powodował ucisk na przysadkę mózgową, przez co chłopiec zmaga się teraz z jej niedoczynnością. Maciek już do końca życia będzie przyjmował leki, które regulują pracę hormonów. Nastolatek pozostaje pod ścisłą kontrolą lekarską.

Niestety, podczas niedawnej konsultacji neurochirurgicznej okazało się, że chłopca czeka jeszcze radioterapia. Maciek wciąż walczy z chorobą, by móc żyć i funkcjonować jak inni. Ze względu na chorobę, Maciek ma nauczanie indywidualne w formie online. Chłopcu przydałby się komputer stacjonarny, który ułatwiłby mu uczestnictwo w zajęciach i naukę.

– Dodatkowo w wolnych chwilach nastolatek mógłby grać w ulubione gry i przyjemnie spędzać czas – apeluje o wsparcie Fundacja Dziecięca Fantazja. Zbiórka pieniędzy na zakup komputera dla Maćka trwa na charytatywnej platformie www.wishsurfing.pl – LINK. Każdy może przekazać dowolną kwotę. Każde 5, 10 czy 15 zł ma znaczenie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama