Zdjęcie: Aneta Konstanty / materiały prasowe
Reklama

Chusta do noszenia dziecka czy nosidełko? Co jest lepsze, wygodniejsze i czym się kierować przy wyborze. Odpowiedzi na te i wiele innych pytań młodzi rodzice będą mogli poznać podczas Europejskiego Tygodnia Noszenia w Rzeszowie. 

Europejski Tydzień Noszenia Niemowląt przypada w dniach 2-8 maja. To seria wydarzeń, których celem jest przybliżenie tematyki i rodzicielstwa w bliskim kontakcie z dzieckiem.

W Rzeszowie organizują je: Alicja Jędras – twórczyni strony Mamajoga, która wspiera rodziców, a szczególnie mamy w budowaniu bliskiego kontaktu z sobą i dzieckiem, oraz Kinga Wojtas-Bończak, doradczyni noszenia dzieci w chustach i nosidłach z Otuleni.

Będzie więc live na instagramie, zajęcia jogo-tańców z dziećmi w chustach, spotkanie na temat tego jak zdrowo i bezpiecznie nosić, a przy tym być od pierwszych dni blisko z dzieckiem, sesja zdjęciowa oraz piknik rodzinny z możliwością wypożyczenia i przymiarki nosideł. 

Ponieważ hasło tegorocznego Tygodnia Noszenia brzmi: „Nasza przygoda z noszeniem”, organizatorki rzeszowskich wydarzeń podzielą się swoimi historiami na Instagramie. Zachęcają do tego także innych młodych rodziców.

– Napisz o tym, w czym pomogła Ci chusta lub nosidło, jak noszenie wpłynęło na Was i na Waszą więź. Opatrz post hasztagiem #naszenoszenie, a my opublikujemy je na naszych instastories – namawiają organizatorki. 

Europejski Tydzień Noszenia Niemowląt (European Babywearing Week), znany również pod nazwą Europejski Tydzień Bliskości, obchodzony jest w różnych miastach Europy od 2016 roku. Święto zapoczątkowano na konferencji noszenia w Belgii, aby promować i edukować w zakresie prawidłowego noszenia dzieci oraz budowania więzi.

Program Europejskiego Tygodnia Noszenia w Rzeszowie:

2 maja – godz. 11:00 live na instagramie @mamajoga.ala.jedras i @doradcanoszeniaotuleni

5 maja – godz. 9:30 darmowe  zajęcia jogo-tańców z dziećmi w chustach, godz. 11:00 chustospotkanie z panelem dyskusyjnym w Cafe Słodziak

7 maja – godz. 9:30 sesja zdjęciowa w chustach i nosidłach, godz. 11:00 spacer bliskości po rzeszowskich bulwarach oraz piknik rodzinny z możliwością wypożyczenia i przymiarki nosideł. Udział jest bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc u organizatorek

(la)

Zdjęcie: Aneta Konstanty / materiały prasowe
redakcja@rzeszow-news.pl
Reklama