Fot. Show The Show
Reklama

Me And That Man, Batushka, Psy Wojny, Cela nr 3 i Mulk – to pierwsze cztery zespoły, które zagrają podczas 11. edycji Cieszanów Rock Festiwal. 

Tegoroczna odsłona Cieszanów Rock Festiwal odbędzie się w dniach 20-22 sierpnia. W środę CRF-owa ekipa przyjechała do Rzeszowa, by ogłosić pierwsze zespoły, które zagrają na festiwalu: Me And That Man, czyli rockowo-bluesowy projekt Adama Darskiego „Nergala”, Batushka, Psy Wojny, Cela nr 3 oraz Mulk.

Zdjęcie: Materiały prasowe

– Zaczynamy od ekstremalnego metalu, czyli Batushki, która w swojej twórczości wykorzystuje liturgie cerkiewne, przez połączenie bluesa, country i folku, czyli Me and That Man, po punkowe legendy, czyli Psy Wojny i Cela nr 3, skończywszy na zupełnym debiutancie – trójmiejskiej formacji Mulk – mówi Artur Tylmanowski, dyrektor artystyczny CRF. 

Do tego repertuaru należy dodać jeszcze jednego artystę – Arka Jakubika solo, który w ub. r. wygrał festiwalowy przegląd kapel. Podczas CRF 2020 wystąpi na głównej scenie. Kiedy poznamy pozostałych artystów? – Kolejne zespoły będą ujawnianie raz na miesiąc aż do sierpnia – wyjaśnia Artur Tylmanowski. 

Zdjęcie: Materiały prasowe

Podobnie jak w ubiegłych latach, także i w tym roku odbędzie się przegląd młodych kapel. Zespoły do konkursu mogą zgaszać się od 10 lutego. Ekipa CRF tą gałąź festiwalu planuje promować osobno. Chcą też dla młodych zespołów stworzyć platformę do spotkań m.in. z muzycznymi dziennikarzami. 

Jak wiadomo, CRF to nie tylko koncerty, ale też klimat, miejsce wspólnie spędzony czas i wspomnienia. To, jak zapewniają organizatorzy festiwalu, się nie zmieni.

W ub. r. podczas jubileuszowej edycji był z nami Jurek Owsiak. Powiedział, że nasz festiwal przypomina mu najlepsze czasy Jarocina – nie jest duży, ale ma duszę i klimat, dlatego sugerował nam, by go za bardzo nie rozbudowywać – mówi Zdzisław Zadworny, burmistrz Cieszanowa. 

Ekipa CRF postanowiła w tym roku wprowadzić kilka nowości. Scena zostanie przeniesiona na drugą stronę rzeki Brusienka. Samo kąpielisko z kolei stanie się także polem namiotowym. – Uczestnicy festiwalu nie będą musieli poruszać się po drogach publicznych. Takie „przemeblowanie” pozwoli na większe scalenie festiwalu – uważa burmistrz Zadworny.

Zdjęcie: Materiały prasowe

CRF 2020 będzie także bardziej ekologiczny. – Festiwalowicze będą mieli do dyspozycji kukurydziane biodegradowalne kubki, które po festiwalu będą zbierane i tak recyklingowane, by mogły służyć na kolejnych wydarzeniach plenerowych – mówi Anna Cygankiewicz odpowiedzialna za akcje specjalne na CRF oraz identyfikację wizualną festiwalu.

CRF 2020 będzie także przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami. Po raz pierwszy jeden z festiwalowych koncertów będzie w pełni przetłumaczony na polski język migowy.

– Chcielibyśmy wszystkie, ale to duże przedsięwzięcie wymagające empatycznej współpracy z artystami – tłumaczy Anna Cygankiewicz. Organizatorzy nie zdradzają jeszcze, który koncert zostałby przetłumaczony. Trwają rozmowy i przygotowania. 

Podobnie jak w ub. r., dla osób na wózkach inwalidzkich na festiwalu pojawi się specjalna platforma, która umożliwi oglądanie koncertów z dogodnej wysokości.

Podczas CRF 2020 pojawi się także scena dla festiwalowiczów, gdzie będą na nich czekać instrumenty. Odważni będą mogli z nich skorzystać grając np. solówkę na gitarze, czy perkusji. Ponadto, zostanie stworzona także strefa silent rock, gdzie na specjalnych słuchawkach będzie można posłuchać największe rockowe hity oraz najnowsze świeżynki. 

1 lutego br. ruszyła sprzedaż drugiej puli biletów na CRF 2020. Poniższe ceny obowiązują do 30 kwietnia. Bilety do kupieni za pośrednictwem strony: bilety24.pl

– Pakiet CRF podstawowy 190 zł (130 zł karnet + 60 zł pole namiotowe)

– Pakiet CRF z koszulką 240 (130 karnet + 60 zł pole namiotowe + 50 koszulka CRF z edycji limitowanej)

– Karnet CRF z koszulką 180 zł (130 karnet + 50 zł koszulka CRF z edycji limitowanej)

– Karnet CRF 130 zł (obejmuje trzy dni koncertów)

– Pole namiotowe solo 80 zł

Zdjęcie: Materiały prasowe

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama