Fot. Sebastian Fiedorek / Rzeszów News. Na zdjęciu Miuosh

Będzie rock, muzyka klasyczna, koreańskie rytmy i moskiewski balet, a do tego wszystkiego pojawią się również bańki mydlane, a maluchy założą fartuszki i będą gotować. Weekend  w Rzeszowie nie będzie nudny.

MUZYCZNIE

Tradycyjnie zaczynamy od koncertów. W piątek warto zajrzeć do klubu Vinyl (al. Piłsudskiego 31), aby usłyszeć takie zespoły jak: Biegun Zachodni, Rosarian, Asystolia, Insani oraz Who Cares, którzy zagrają w ramach RSP Live vol. VI. Bilety w cenie 7 zł do kupienia w klubie.

A w Life House (al. Rejtana 1) również w piątek, koncert dla fanów hip-hopu. Na rzeszowskiej scenie wystąpi Miuosh, czyli Miłosz Paweł Borycki. Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiał w zespole hip-hopowym Projektor. W 2007 r. zdecydował się rozpocząć solową działalność artystyczną. Swój pierwszy znaczący sukces raper odniósł w 2012 r., dzięki produkcji „Prosto przed siebie”. Nagranie zostało wyróżnione platynową płytą, natomiast wydany w 2011 r. album „Piąta strona świata”  doczekał się statusu złotej płyty.

Jeśli chcecie sprawdzić czy raper zasłużył sobie na te wyróżnienia wystarczy pojawić się w klubie o godz. 19:00. Bilety na koncert w cenie 25/35 zł można kupić w Podziemnej Trasie Turystycznej, (ul. Rynek), biurze Thorn i Emm, (ul. Cicha 4), Domie Studenckim „Ikar” p. 724, sklepach sieci Empik, Media Markt oraz Saturn oraz na on-line (TUTAJ).

Ten piątek jest wyjątkowo różnorodny, jeżeli chodzi o koncerty, bo i sympatycy muzyki klasycznej znajdą coś dla siebie. W Filharmonii Podkarpackiej  o godz. 19:00 obędzie się koncert Orkiestry Symfonicznej pod dyrygenturą Wojciecha Czepieli. Przy fortepianie zagra Paweł Kubica. W programie: III Symfonia Es-dur op. 55 „Eroica” Ludwika van Beethoven oraz koncert fortepianowy „Zmartwychwstanie” Krzysztofa Pendereckiego. Bilety w cenie 20 / 30 zł można kupić w kasie biletowej filharmonii oraz on-line (TUTAJ).

Jam session w „Kulturze”

W piątek można również kulturalnie zagrać sobie samemu. Gdzie? W pubie Kultura (ul. Szopena 59), w którym rusza wiosenna edycja jam session. Początek o godz. 21:00, wstęp wolny.

A w sobotę (9 kwietnia) kolejna dawka hip hopu, tym razem dzięki JWP i BC. Artyści na rzeszowskiej scenie zaprezentują nowy materiał z długo wyczekiwanego studyjnego albumu „Sequel” oraz najlepsze kawałki z płyt JWP: „Wróg Publiczny”, „Bez Cenzury – Klasyk”, „Północ-Centrum-Południe”. Koncert odbędzie się w klubie Vinyl (ul. Piłsudskiego 31) o godz. 20:00. Bilety w cenie 30/40 zł dostępne TUTAJ.

Interesujący koncert zapowiada się również w Teatrze Przedmieście (ul. Reformacka 4), gdzie zagrają „Reisha Trio i przyjaciele”. Zespół został założony w 2013 r. przy okazji przygotowań muzyki do spektaklu „Dybuk Rzeszowski”. Po wielkim sukcesie przedstawienia, licznych występach ze spektaklem i zdobyciu Nagrody Specjalnej za muzykę na 35. Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju młodzi muzycy postanowili poszerzyć swój repertuar o nowe kompozycje klezmerskie. Zaczęli się także inspirować folkiem, muzyką bałkańską i etniczną.

Aby ich usłyszeć wystarczy przyjść w sobotę do teatru o godz. 19:00. Bilety w cenie 10/20 zł można zarezerwować pod numerem telefonu: 667 714 730.

IMPREZOWO

Dla tych, którzy o udanym weekendzie mówią dopiero wtedy, kiedy wytańczą się w klubie, dobre wiadomości: imprez w Rzeszowie nie brakuje! Tradycyjnie w piątek (8 kwietnia) „Wszystkie twarze disco” w Kula Bowling i Club (ul. Krakowska 20). Do tego między 22:00 a 23:00 do zakupionej godziny kręgli, druga gratis. Początek imprezy o 21:00, wstęp wolny.

Dla królów parkietu również w piątek, ale tym razem w klubie Pod Palmą (ul. Cicha 4) impreza pt. „Kings Of The Disco”. Każdy, kto do 19:00 dopisze się do facebookowej listy między 21:00 a 22:00 wchodzi za darmo, pozostali płacą 10 zł.

W tym samym klubie, ale w sobotę kolejna impreza pod hasłem: „Bubble Attack Party”. Nazwa imprezy nie jest przypadkowa, ponieważ tej nocy w klubie pojawi się duża ilość baniek mydlanych. Nie wierzysz? Przyjdź o 21:00 i przekonaj się sam. Panie tradycyjnie między 21:00, a 22:00 wchodzą za darmo, panowie – studenci za 7 zł, pozostali – 10 zł.

Również w sobotę w klubie Lukr (al. Kopisto 1) impreza w kolorze namiętności – „Red night by Lukr – Delight”. Początek imprezy o 21:30. Wstęp: do godziny 22:30 – 10 zł, później 20 zł.

Ciekawa impreza zapowiada się też  w sobotę w Kula Bowling i Club, ponieważ będzie się można bawić w rytmach koreańskiego popu w ramach „Rzeszów K-pop Party!”. Początek imprezy o 18:30, wstęp 8 zł.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

KULTURALNIE

Jeśli nie masz planów na piątkowy wieczór wybierz się na spotkanie SLOT-u Rzeszów, które odbędzie się w budynku Estrady Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24). Gościem specjalnym spotkania będzie Ania Lewanda, która z przyjemnością opowie o swojej autostopowej podróży przez Półwysep Iberyjski. Za darmo jest nie tylko wstęp, ale też kawa i herbata.

W sobotę warto wybrać się poza Rzeszów, np. do Łańcuta do muzeum przy ul. Zamkowej 1. Tam Kazimierz Lipiński przedstawi na obrazach swój „pierwotny wybuch”. Wernisaż wystawy fantastycznych dzieł „zakręconego” konserwatora-malarza, będzie można obejrzeć już od 17:00, wstęp wolny.

Natomiast w niedzielne popołudnie warto wybrać się do Filharmonii Podkarpackiej, ponieważ zostanie tam wystawiona szalona komedia o narodzinach gwiazd w reżyserii Marcina Sławińskiego pt. „Dajcie mi tenora”.

Bohaterowie sztuki przygotowują się do wystawienia „Otella” , gdzie gościnnie ma wystąp światowej sławy włoski tenor. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nagle nie okazało się, że owy śpiewak zaginął. Gdy do premiery pozostaje  kilka godzin, wszyscy zastanawiają się jak rozwiązać tę dramatyczną sytuację. Czy będzie można niepostrzeżenie zastąpić słynną gwiazdę? Jeśli tak, to kto to zrobi?

Aby znaleźć „zagubionego tenora” wystarczy przyjść w niedzielę (10 kwietnia) do Filharmonii Podkarpackiej (ul. Szopena 30) o godz. 15:00 (ważne, spektakl o godz. 18:30 zostaje odwołany!). Bilety w cenie: 90/99/110 zł można kupić w kasie Filharmonii, biurze edma.art – ul. Szopena 7 II piętro,  Trasie Podziemnej (Rynek 26), oraz on-line (TUTAJ).

Zaś w Zorzy późnym niedzielnym popołudniem będzie można zobaczyć na kinowym ekranie moskiewski balet Bolshoi. Ten światowej klasy zespół przedstawi komedie baletową „Don Kichot”, która aż kipi od tanecznych popisów, stylizowanych ognistych hiszpańskich tańców i przezabawnych scen pantomimicznych.

Relację na żywo z baletu będzie można zobaczyć w niedzielę o godz. 16:45 w kinie Zorza. Bilety w cenie 30/35 zł do kupienia w kasie biletowej.

DLA MALUCHA

W salonie Empik w Galerii Rzeszów dla najmłodszych odbędą się dwa warsztaty w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. W sobotę maluchy będą mogły zobaczyć jak projektuje się okładki i ilustrację w książkach, aby później przygotować własny projekt do swojej ulubionej bajki. Warsztaty potrwają od 10:00-14:00, wstęp wolny.

W niedzielę (10 kwietnia) w tym samym miejscu i czasie maluch będą mogły wcielić się w role  najbardziej znanych i lubianych bajkowych zwierzaków. Wstęp również bezpłatny.

W sobotę mali miłośnicy gotowania będą mogli się nieco podszkolić, ponieważ w Neuronkach – Świetlicy Aktywnego Rozwoju (ul. Paderewskiego 111) odbędą się warsztaty kulinarne. Dzięki praktycznym zadaniom w czasie zajęć maluchy rozwiną swoje zdolności manualne i kompetencje twórcze oraz poznają nowe smaki, produkty, i co najważniejsze – od najmłodszych lat będą miały okazję kształtować  prawidłowe nawyki żywieniowe.

Wspólne pichcenie to także doskonała okazja do umiejętnej współpracy z innymi, rozwoju pewności siebie oraz wspaniałej zabawy. Koszt udziału to 25/35 zł za parę – rodzic i dziecko (w cenie warsztatów produkty oraz potrzebny sprzęt). Zapisy pod numerem telefonu: 571 303 737 oraz drogą e-mailową: biuro@neuronki.pl.

O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

JOANNA GOŚCIŃSKA

redakcja@rzeszow-news.pl

[sam id=”8″ codes=”true”]

Reklama