Reklama

Teatr Przedmieście z Rzeszowa zaprasza na niedzielny (19 kwietnia) spektakl „Scenariusz”. To słodko-gorzka opowieść o odwiecznej grze, jaka rozgrywa się pomiędzy dobrem a złem.

[Not a valid template]

 

„Scenariusz” jest autorstwem zakopiańskiego artysty-plastyka, dramaturga Piotra Biesa. Po wielkiej zagładzie ludzkości dwie zagadkowe „postaci” spotykają się, aby na nowo zbudować swój świat, napisać nowy scenariusz. Na różne sposoby rozważają alternatywną wersję Stworzenia snując domysły co by było, gdyby to nie Ewa, a Adam zerwał rajskie jabłko.

Inteligentne i dowcipne dialogi przenikają się z zaskakująco trafnymi refleksjami na temat niezgłębionej natury człowieka. Sztuka stawia niewygodne pytania, burzy spokój powodując zamęt w naszym uporządkowanym świecie. Z pozoru niewinna miniatura sceniczna staje się na naszych oczach współczesnym moralitetem, ale może też być opowieścią o walce toczącej się w nas samych.

Publiczność zostaje niejako zaproszona na scenę, aby uczestniczyć w przewrotnym pojedynku, jaki toczy się w teatralnej przestrzeni. Widz staje się uczestnikiem gry, przy czym nie ma pojęcia, w którym kierunku się ona potoczy. Szybko jednak okazuje się, że dowcipny, inteligentny dialog, zmusza nas do szukania odpowiedzi w nas samych.

Spektakl „Scenariusz” wyreżyserowany przez Anetę Adamską odbędzie się w niedzielę (19 kwietnia) o godz. 19:00 w siedzibie Teatru Przedmieście przy ul. Reformackiej 4 w Rzeszowie. Na scenie występują Paweł Sroka i Maciej Szukała

Bilety w cenie 25 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy).

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: