Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Estrada Rzeszowska ogłosiła kalendarz wydarzeń na rok 2024. Festiwal kulinarny „Karpaty na Widelcu” nie będzie połączony ze Świętem Paniagi. 

– Oferta jest skierowana do odbiorców z każdej grupy wiekowej, zarówno do mieszkańców Rzeszowa, jak i miłośników kultury z całej Polski – reklamuje swoje tegoroczne wydarzenia Estrada Rzeszowska.

Najbliższe wydarzenie, to Święto Paniagi, czyli odbywające się 3 maja od 2003 roku święto ulicy 3 Maja, najstarszej w Rzeszowie. Dawna Paniaga zamieni się w miejsce pełne licznych wydarzeń kulturalnych – koncertów, performance’ów, pokazów i spektakli.

– To wydarzenie wiąże się też z barwnym i uroczystym pochodem oraz trzydniowym jarmarkiem rękodzieła i produktów regionalnych – przypomina Estrada Rzeszowska.

Kolejne wydarzenie, to najważniejszy w Rzeszowie festiwal – Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury. W tym roku odbędzie się już po 14., w dniach 21-23 czerwca. Motywem przewodnik ESK 2024 będzie hasło „Move to change”.

Koncert Główny ESK 2024 ponownie odbędzie się w parku Sybiraków. Program trzydniowego święta kultury nie jest jeszcze znany.

W tym roku nie zabraknie także „Toastu Urodzinowego dla Tomasza Stańko”, który odbywa się z okazji urodzin zmarłego przed sześcioma laty jednego z najwybitniejszych muzyków w historii polskiego jazzu. Stańko pochodził z Rzeszowa. 

W tym roku „Toast…” odbędzie się po raz szósty, zazwyczaj trwał dwa dni, tym razem „Toast…” będzie jednodniowy – 13 lipca. Gdzie? Jeszcze nie wiadomo. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Nowością w tym roku będzie Eska Music Tour Rzeszów. Imprezę zaplanowano na 23 sierpnia. Też na razie nie wiadomo, kto na niej wystąpi, gdzie i czy impreza będzie płatna. 

W kalendarzu estradowych wydarzeń na 2024 rok jest również Rzeszów Breakout Days – festiwal poświęcony Tadeuszowie Nalepie. Breakout Days w tym roku odbędzie się po raz piętnasty, w dniach 11-14 września. 

Jesienią, w dniach 20-22 września, zaplanowano trzecią edycją festiwalu kulinarnego „Karpaty na Widelcu”, którego ambasadorem jest Robert Makłowicz. Rok temu festiwal połączono ze Świętem Paniagi, co raczej nie było najlepszym pomysłem

Nieodłącznym elementem „Karpat na Widelcu” będzie jarmark z lokalnym rękodziełem.

Także jesienią fani mocnych brzmień znajdą coś dla siebie, bo na 28 września zaplanowano dziewiętnastą edycję Rockowej Nocy. Poprzednie edycje festiwalu trwały dwa dni, tym razem impreza będzie jednodniowa. 

Kalendarz estradowych wydarzeń w 2024 roku zamyka Świąteczne Miasteczko, które w grudniu zostanie otwarte na rzeszowskim Rynku. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama