Przygotowaliśmy informacje o tym, co Was czeka w ten weekend na kulturalnej mapie Rzeszowa. Piszemy o najbliższych koncertach, oraz przejrzeliśmy repertuar kin. Wszystko po to, by nie dać się jesiennej nudzie.

Koncertowo różnorodnie

Piątek 13 na pewno nie będzie pechowy dla entuzjastów muzyki na żywo. Oferta koncertowa na ten weekend jest bardzo bogata i powinna zaspokoić gusta każdego słuchacza. Coś dla siebie znajdą zarówno fani hip-hopu, disco polo, jak i heavy metalu – naprawdę, jest w czym wybierać!

O 20:00 na scenie klubu Life House, wystąpi Tomasz Iwanca, czyli popularny GrubSon. Raperowi towarzyszyć będą Sanepid Live Band, Jarecki oraz DJ BRK. Wcześniej, o 18:00, muzyk odwiedzi salon Empik w Galerii Rzeszów, gdzie spotka się z fanami, podpisze płyty i rozda autografy.

Ostatnia płyta rapera, czyli album ,,Holizm” miał swoją premierę w marcu tego roku. Promowany był singlem pt. ,,Złota kula”, w którym gościnnie zaśpiewał Krzysztof Zalewski. Bilety w cenie: 42/50 zł.

Ci, którzy nie traktują muzyki zbyt poważnie, lubią prowokacyjne poczucie humoru, opakowane w dźwięki celowo tandetnego disco, na pewno odwiedzą klub Pod Palmą, gdzie o godzinie 19.00 najpopularniejszy disco polowy duet naszych czasów – Bracia Figo Fagot.

W repertuarze nie zabraknie kultowej ,,Bożenki”, historii o suto zakrapianych imprezach, czy wyznań ,,Pisarza Miłości”. Dyskografię Braci Figo Fagot zamyka album o wszystko mówiącym tytule ,,Discochłosta”, wiemy zatem czego możemy się spodziewać po ich występie. Bilety: 40/45 zł

Popowo, melodyjnie i przystępnie zapowiada się z kolei w klubie Lukr, gdzie wystąpi grupa LemON. Rzeszowski koncert, jest częścią trasy zatytułowanej ,,SCARLETT TOUR” i rozpocznie się o godz. 21:00. Bilety po 55 zł.

LemON, to jeden z najpopularniejszych obecnie polskich zespołów pop-rockowych. Szerszej publiczności dał się poznać, dzięki udziałowi w programie „Must Be The Music”. Chwilę później wydał debiutancki album, zatytułowany po prostu ,,LemON”, który zyskał status platynowej płyty.

Dzień koncertu w Lukrze, zbiegnie się z premierą trzeciej, najnowszej płyty grupy, pt. ,,Etiuda zimowa”.

Fanów gitarowych brzmień zapraszamy do klubu Vinyl, gdzie z okazji 35-lecia działalności, wystąpi poznańska formacja TURBO.

Zespół dowodzony przez jednego z najlepszych polskich gitarzystów Wojciecha Hoffmanna, zaprezentuje przekrojowy materiał z całej swojej dotychczasowej kariery, w tym kilka rzadko granych utworów. Założony w 1980 roku, zaliczany jest do tzw. wielkiej trójki polskiego heavy metalu, skład której uzupełniają grupy KAT i TSA.

Początek koncertu o godz. 19:00, bilety: 30/40.

https://www.youtube.com/watch?v=TroenoOkXHo

 

Nie zapominajmy, że trwa Rzeszów Jazz Festiwal. W piątek o 20:00, na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury, zagra Zbigniew Jakubek Quartet. Po sobotniej przewie spowodowanej giełdą płyt winylowych w klubie Jazz Room, w niedziele w Starej Drukarni pojawi się Vehemence Quartet. Więcej na temat koncertów RJF możecie przeczytać TUTAJ.

Również w niedziele, w klubie Vinyl, miłośników muzyki elektronicznej, czeka występ warszawskiego duetu XXANAXX. Tworzą go wokalistka Klaudia Szafrańska i producent Michał loWasilewski. Koncert, który jest częścią trasy ,,The Last Trangle Tour”, rozpocznie się o 20:00. Bilety:30/35.

Nowy Bond i ,,Listy do M’’

Teraz coś dla tych, którzy weekendy wolą spędzać na salach kinowych. Przez cały weekend w kinie Zorza będzie można obejrzeć film ,,Zakazany Bóg”. Akcja dramatu w reżyserii Pablo Moreno, rozgrywa się w latach 1936-39 podczas hiszpańskiej wojny domowej. Wśród jej ofiar padają osoby duchowne, dochodzi do masowych dewastacji kościołów.

Dla odmiany, kino łatwe, lekkie i przyjemne, reprezentować będą ,,Listy do M. 2”, gdzie w rolach głównych zobaczymy plejadę najpopularniejszych polskich aktorów, takich jak: Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, czy Tomasz Karolak.

Widzów spragnionych kina akcji, z pewnością zaspokoi nowa część przygód kultowego Jamesa Bonda, zatytułowana ,,Spectre”. W rolę agenta 007, po raz ostatni wcielił się Daniel Craig. Bardzo podobnie prezentuje się weekendowy repertuar Kina Helios oraz Multikina. Emocje gwarantowane.

TOMASZ MIKOŁAJCZAK

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama