Reklama

„Judasz” w drzwiach może czasem zdradzić bardzo wiele. Może też stać się punktem wyjścia do niecnej intrygi. To właśnie tym małym otworem w drzwiach inspirował się Andrzej Ballo, twórca sztuki  „Wszystko przez judasza”, którą będzie można zobaczyć we wtorek w Łańcucie.

[Not a valid template]

 

Komedia czarna jak humor, ale za to rozświetlona gwiazdami polskiego małego i wielkiego ekranu. W sztuce wymiennie występują znani polscy aktorzy: Katarzyna Cichopek, Anna Korcz, Magda Wójcik, Jacek Federowicz, Krystyna Tkacz, Katarzyna Jamróz, Tadeusz Chudecki, Maciej Damięcki, Artur Dziurman, Piotr Szwedes.

Na deskach łańcuckiego Miejskiego Domu Kultury będzie można zobaczyć: Jacka Fedorowicza, Katarzynę Jamróz, Artura Dziurmana i Alicję Kwiatkowską.

A co zaprezentują? Anatomie wścibstwa, zazdrości i chciwości. Dwa małżeństwa, mieszkające na tym samym piętrze. Z jednej strony naukowcy, z drugiej artyści. Piotr, Karol, Hanna i Ada uwikłani w nieoczekiwaną sekwencje zdarzeń obnażają ludzkie słabości, które nie są zależne ani od poziomu intelektu, ani od zdolności artystycznych. Każdy z nas jest wystawiony na pokuszenie, które najczęściej z nami wygrywa.

„Wszystko przez judasza” to połączenie  Szekspira i Tarantino, a do tego zapowiedź „wartkiej intrygi i zaskakującego epilogu”. – Po obejrzeniu tej sztuki inaczej spojrzycie na sąsiadów, być może i wymienicie drzwi – zapowiadają twórcy tej komedii kryminalnej.

Będzie ją można zobaczyć  w najbliższy wtorek (15 marca) o godz. 19:00 w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie. Bilety w cenie 55 zł do kupienia w kasie biletowej MDK.

KONKURS

W naszym konkursie do wygrania było podwójne zaproszenie na spektakl. Aby je zdobyć, należało odpowiedzieć na pytanie: Jak nazywał się program rozrywkowy, który w latach 90. w TVP prowadził Jacek Fedorowicz? Prawidłowa odpowiedź to oczywiście „Dziennik Telewizyjny”.

Podwójne zaproszenie wygrał Jarosław Piątek. Gratulujemy! Informacja o wygranej została przesłana e-mailem.

JOANNA GOŚCIŃSKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: